Osmancık Kara Avcılar Derneğinin düzenlediği ‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında yapılan trap atışları kalabalık katılımla gerçekleşti.

Osmancık Kara Avcılar Derneğinin tertiplemiş olduğu trap atışları ve okçuluk sporu Osmancık At Yarışı alanında gerçekleşti. Gelirinin tamamının Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’deki Mehmetçikler için bağışlanan trap atışlarında dereceye giren avcılara çeşitli ödüller verildi.

Osmancık’ta düzenlenen trap atışına; Kastamonu, Kayseri, Çorum, Ordu, Samsun, Amasya illeri ile çevre ilçelerden bay ve bayan olmak üzere birçok avcı ve sporcular katıldı. Katılan sporcular trap atışı, okçuluk ve tek kurşun dalında yarıştılar.

At yarışı mevkiinde düzenlenen programa Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkan Vekili İzzet Karakaş, Osmancık Cumhuriyet Savcısı Hasan Hüseyin Altunsoy, Osmancık Emniyet Müdürü Mürsel Türkmen, Kara Avcılar Derneği başkanı Aydın Güler, Atçılık Federasyon üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin başkanları ile daire amir ve müdürleri, çok sayıda sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Bay ve bayan avcıların yarıştığı etkinlikte trap atışında dereceye giren Osmancılıklı avcılardan birinci Yusuf Burak Güngör, ikinci Hüseyin ekmekçi üçüncü ise Ferhat Öremiş oldu.

Osmancık karaavcılar derneğinin düzenlemiş olduğu, toplanan gelirinin tamamını Afrin’deki Mehmetçiğe bağışlanacağı trap atışlarında sponsorlar aracılığı ile alınan çeşitli hediyeler başarılı sporcu ve avcılara protokol mensupları tarafından verildi.

Ayrıca bu organizasyonda emeği geçen protokollere Osmancık Kara Avcılar Derneği tarafından hazırlanmış olan ‘Zeytin Dalı Harekatı kapsamında düzenlenmiş olan Tek Kurşun, Trap ve Okçuluk Yarışmalarına katkılarından dolayı teşekkür plaketi’ verildi.

Protokol mensupları bu güzel etkinlikten dolayı Kara Avcılar Derneği Başkanı Aydın Güler ve üyelerine teşekkür etti.
Gün boyu süren etkinlikte çeşitli ikramlar yapıldı.