Osmancık Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait olan ve Hitit Üniversitesi Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu’nun kullanımında olan araziyi Yüksekokulun gelişmesine katkı sağlaması açısından değerlendirmesi sonucu bedelsiz olarak devir yaptı.

Hitit Üniversitesi Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu’nun asli görev ve hizmetlerine kullanılmak üzere belediye meclis kararlarıyla İlçenin Eymir Mahallesinde bulunan İmar planında ´Üniversite Alanı´ içerisinde yer alan mülkiyeti Osmancık Belediyesine ait 28 ada 21 nolu parselde kayıtlı 2.617,51m² yüzölçümlü taşınmaz ile 27 nolu parselde kayıtlı 3.083,05 m² yüzölçümlü taşınmazların tapularının Hitit Üniversitesi Rektörlüğü adına bedelsiz olarak devir işlemi yapıldı.

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Osmancık Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Cebeci, Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Öğretim Görevlisi Zafer Köse ve Osmancık Tapu Müdürü İsa Yanık’ın katılımıyla devir teslim işlemi 17.07.2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulunun gelişmesi için gereken bütün desteği verdiklerini söyleyen Başkan Gelgör, “İlçemizin eğitim yönünden ilerlemesini, Yüksekokulumuzun tercih edilirliğinin arttırılmasını sağlamak amacıyla Osmancık Belediyesi olarak gereken desteği veriyoruz. Bundan sonraki süreçte yapacağımız çalışmalarla da Yüksekokulumuzun geliştirilmesine katkıda bulunacağız” dedi. Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Öğretim Görevlisi Zafer Köse, Belediye Başkanın Ahmet Gelgör’e Yüksekokula yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.