İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çorum’un Osmancık ilçesinde Trafik Kontrol noktasında denetlemeye katılarak vatandaşlarla bayramlaştı.

Kırıkkale’den Çorum’un Sungurlu ilçesine helikopterle gelen, oradan da Amasya’nın Merzifon ilçesi üzerinden Osmancık’a karayolu ile gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Asya Tesisleri yanında bulunan 1 No’lu uygulama noktasına gece saat 02:30 sıralarında ulaştı.

Bakan Soylu’yu Çorum Valisi Necmettin Kılıç, Mecitözü Kaymakamı ve Osmancık Kaymakam vekili Coşkun Doğan, Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Belediye Başkanı Hamza Karataş, Çorum İl Emniyet Müdür vekili Ufuk Sevindik, İlçe Emniyet Müdürü Bahadır Vurgun, Ak Parti İlçe Başkanı Hakkı Güngör, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

Burada vatandaşlarla sohbet eden Bakan Soylu daha sonra trafik kontrol noktasına geçti. Burada yapılan denetlemeye katılan Bakan Soylu, Osmancık Bölge Trafik ekipleri tarafından durdurulan yolcu otobüsüne bindi. Yolcularla tek tek yakından ilgilenen Bakan Soylu, leblebi ikram ederek vatandaşların bayramını kutladı.

Biranda otobüste İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu gören ve şaşkınlıklarını gizleyemeyen yolcular, Bakan Soylu ile öz çekim yaptılar. Bakan Soylu daha sonra otobüs kaptanına hayırlı yolculuklar diledi. Kontrol noktasında yetkililerden trafik önlemlerine dair bilgi alan Bakan Soylu, bayram trafiğine çıkan vatandaşlarla bayramlaştı. Bakan Soylu, “Bu bayramda tedbirleri sıkı tutarsak, trafik kaza sayısı en az düzeye indiririz” dedi.

Durdurulan araçlarda ki çocuklara şapka, tişört ve kırmızı düdük hediye eden Bakan Soylu,”Kırmızı Düdük” kampanyasıyla çocukların ailelerini trafik kurallarına uyma konusunda uyarmasının önemine dikkat çekti.

“Bir kampanyamız var. Kırmızı düdük kampanyası ile çocuklarımızı görevlendirdik. Yolculuk yapan çocuklarımızı arabanın içerisinde eğer ebeveynleri eğer emniyet kemeri takmıyorlarsa bunu kırmızı düdük durduracak. Sürat yapıyorlarsa onları yine aynı şekilde ve cep telefonuyla konuşuyorlarsa arabanın içinde sigara içmemesi konusunda uyaracaklar” dedi.