Sarıyer Belediyesi tarafından önceki dönem Oğuzlar Belediyesine hizmet için gönderilen greyder 31 Mart yerel seçimleri ile Oğuzlar’da belediyenin AK Partili olmasından sonra geri istendi.

Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, kısıtlı imkanlarla İlçe halkına hizmet edip, ilçenin gelişip kalkınması için çalışan, bir ilçenin gelişmesini engellemek adına yapılan böyle ayrıştırıcı bir hareketi kınadığını söyledi.

“Alevisi, Sünnisi, Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi ile bir bütün olan Ülkemizin dört bir yanında hepimiz bir bütünüz” diyen Yıldırım konu ile ilgili açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Bizleri ayrıştırmaya çalışıp hizmetten yoksun bırakmak adına böyle bir çabaya giren CHP’li Sarıyer Belediyesine karşı tüm AK Parti’li, MHP’li ve Sarıyer Belediyesinin bu hareketine karşı bizleri bir bütün olarak gören CHP’li Milletvekillerinden ve Belediye Başkanlarından destek bekliyorum.

Ulaştırmadan, altyapıya, turizmden, mimariye ülkenin her yerine eşit hizmet götürmeye çalışan AK Parti’nin tavrına karşı bir İlçe belediyesi sırf kendi partilerinden değil diye başka bir belediyenin hizmetini engellemeye çalışmaktadır. Yaşadığımız bu durumdan eminim ki CHP ‘nin dahi haberi yoktur ve inanıyorum ki bu durum karşısında onlar dahi sessiz kalmayacaktır.

Kardeşliğe inanan, böyle bir ayrıştırmaya göz yummayan herkesi imkanları kısıtlı ama potansiyeli yüksek olan şirin Oğuzlarımıza destek olmaya bekliyorum”