Yerel seçimlere 3,5 aydan az bir zaman kala partilerin belediye başkan aday adayları sahneye çıkmaya başladı.
31 Martta2019’da yapılacak olan yerel seçimlere 3,5 aydan az bir zaman kala Osmancık Belediye Başkanlığa aday olmayı düşünen isimler sahneye çıkmaya başladı.
Partiler kazanabileceklerini düşündüğü, halkın sevdiği oy alabilecek isimleri partilerine kazandırmak için çalışıyor. Seçim sürecinde ilk olarak Ak Parti’den 6 Aday Adayı’nın isimlerinin ortaya çıkması ve aday isminin halkta karşılğı olan isimler olarak belirginleştiği yorumlarının ardından diğer siyasi partilerden de Aday Adayları bir bir ortaya çıkmaya başladı.

MHP’nin Aday Adayları Belli oldu
Ahmet Gelgör’ün MHP’den Aday Adayı olarak başvurusunun ardından, yine MHP’den Selim Dölcü’de başvursunun ardından Aday Adayı olduğunu sosyal medya hesabından duyurarak, “Şehrül-Emin olmak; bir şehrin güvenilen idarecisi olmak. İdare ederken Hazreti Ebu Bekir gibi sadık, Hazreti Ömer gibi adil, Hazreti Osman gibi haya ve edep sahibi, Hazreti Ali gibi cesur görev yapmak üzere; önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben ülküsüne sahip MHP’den Belediye Başkan A.Adayı olarak müracaatımızı yaptık. Doğduğumuz ve doydugumuz ilçemize, gece-gündüz demeden hizmet etmeyi Rabbim inşaallah nasip eder” sözlerine yer verdi.
MHP Aday Adayı başvuru süresini 15 Aralık ile sınırlamış ve aday adaylığı için 2 kişi başvuru yapmıştı. Öte yandan, söylentilerinin yapıldığı ama bugüne kadar her hangi bir haraketlilğin olmadığı ve son dakika gelişmesi olarak yansıyan, 2009 – 2014 döneminde Ak parti’den seçilerek Osmancık Belediye Başkanlığı yapan Bekir Yazıcı, MHP’den Osmancık Belediye Başkanlığına Aday Adayı olarak başvuru yaptığını sosyal medya hesabı üzerinden kısa bir hitap sözüne yer vererek,”Siz değerli hemşehrilerime hakettiğiniz hizmeti sunmak için MHP’den Belediye Başkan aday adaylığı için müracaat ettim. Dualarınızı, desteklerinizi bekliyorum. Bu yola talip olan bütün arkadaşlara başarılar diliyorum” diyerek duyurdu.
İlçede belli bir destekleyici kitlesi olan Bekir Yazıcı, MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi ziyaretinin ardından aday adaylığı müracaatını MHP Osmancık İlçe Başkanlığına yaptı.
AK Parti’den istifa ettiği öğrenilen Bekir Yazıcı’nın MHP’den aday adayı olması ise 31 Mart yerel seçimlerinde aday olması durumunda Osmancık’ta dengeleri değiştireceği yorumlarını da beraberinde getirdi.
İyi Parti’nin İlk Aday Adayı Veteriner Uysaler
Diğer yandan, Özkan Uysaler İyi Parti’den aday adayı başvurusunu yapmasının ardından İlçe Başkanlığı toplantı salonunda basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdu.

Alaaddin Uğur Bu Dönem Saadet’te
Osmancık Belediye Başkanlığı için siyasi partilerden aday adayı müracatlarını yapan isimlerden farklı olarak 31 Mart 2019 yerel seçim yarışında yerini alan Alaaddin Uğur (Çöl) ise bu dönem Saadet Partisi’den kalabalık bir halk topluluğu eşliğinde ve adeta bir miting havasında adaylığını açıkladı.
2009 -2014 dönemi için AK Parti’den Belediye Başkanlığına aday adayı çıkması ve akabinde başkan adayının belirlenmesi ile Belediye Meclis üyeliğine seçilen, 2014 yerel seçimlerinde de CHP’den Belediye Başkan adayı olması ile yüksek bir oy oranını yakalayan Alaaddin Uğur, bu dönemde Saadet Partisi’nden aday olmasına ise “Osmancık halkı dedi ki; “Biz sana 6000 oy verdiysek bunun vebali var, tekrar çıkacaksın” dediler, çıktım. Demek ki, bu dönem nasip Saddet’tenmiş, Saadet Partisi ile Osmancık Saadete erecek. Ben insanımızı siyasi görüşlerine göre ayırt etmiyorum, gecenin 12’sinde kapımı çalıp gelebilirsiniz. Hiç bir partiyede kırgınlığım yok, ben sizler için aday oldum” sözleriyle açıklık getirdi.

Adaylar Belli Olunca Seçim Yarışının Hızı Artacak
Yerel seçime sayılı günler kala partilerde aday adaylığı başvuru sürecinin bitmesinin ardından adayların belirlenmesi ile yerel seçim yarışının hız kazanacağı ve adayların Osmancık Belediye Başkanlığı’nı kazanabilmek için yapacakları mitinglerle Osmancıklı’lara projelerini anlatarak yarışın hızını artıracakları yorumları vatandaşlar arasında yapılmaya başlandı.
Özellikle de kahvehane toplantılarının ilgi gördüğü seçim yarışında geçmiş dönemlerde olduğu gibi konuşma uslubuyla vatandaşın sempatisini kazanan Alaaddin Uğur’un toplantılarının, bu dönemde de ilgi odağı olacağı görüşlerine yer verildi.
Kulis Haber :