Türkiye’nin birçok şehrinde hafta sonu yoğun bir şekilde başlayan kar yağışı bir çok il ve ilçede hayatı olumsuz etkiledi.
Meteroloji haftasonunda bir çok il ve ilçe için buzlanma ve kar yağışı hakkında uyarılarda bulundu.

Osmancık’ta Kar Tatili 7 Ocak 2019 Açıklaması
Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Çorum’un Osmancık ilçesi’nde okullar yarın için tatil edildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel yaptığı açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Osmancık’ta temel ve orta öğretim okullarında Kaymakamlık Makamı’nın onayıyla 7 Ocak 2018 Pazartesi günü tatil edilmiştir. Öğrencilerimize bugünde İyi eğlenceler diler, kazasız bir kartopu oynamalarını ve birazda kitap okuyarak geçirmelerini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Oğuzlar ve Dodurga’da Kar Tatili 7 Ocak 2019 Açıklaması
Etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Oğuzlar ve Dodurga’da ilk, orta okul ve liselerde yarın eğitime bir gün ara verildi.
Bölgede gün boyu etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi.
Oğuzlar Milli Eğitim Müdürü Hikmet Tulu ve Dodurga Milli Eğitim Müdürü Murat Ali Köksal , Sosyal Medya hesaplarından yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okulların yarın tatil edildiğini duyurdular.
Oğuzlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hikmet Tulu yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “lçemizde 07/01/2019 Pazartesi günü yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle her hangi bir olumsuzluk ile karşılaşmamak için eğitime 1(bir) gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca öğrencilerimizin Kar’a olan özlemlerini en uygun şekilde geçirmelerini tavsiye ediyorum”
Dodurga İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Ali Köksal, “Kar yağışı ve hava muhalefeti nedeniyle 7 Ocak Pazartesi günü Dodurga’da okullar bir gün tatil edilmiştir. Öğrencilerimiz evde bol bol kitap okusun ve dışarda da kar topu oynasınlar” ifadelerini kullandı.

Kargı ve Laçin İlçelerinde de 7 Ocak Kar Tatili Açıklaması Geldi
Kargı ve Laçin Kaymakamlıklarından yapılan açıklamada, kargı ve Laçin ilçelerinde kar yağışının etkili olduğu belirtildi.
Yoğun kar yağışı nedeniyle her iki ilçede de yarın (07 Ocak 2019 Pazartesi) ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.