17-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Elazığ’da yapılan Okullar arası Küçük Erkekler Türkiye Badminton Şampiyonasında Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Küçük Erkek Badminton takımı Türkiye Şampiyonu oldu.

17-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Elazığ’da yapılan Okul Sporları Badminton Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonasında,tamamı Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından oluşan Osmancık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu badminton takımı tüm rakiplerini geride bırakarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Elde ettiği il birinciliğinin ardında Sinop’ta yapılan grup finallerinde de yenilgi yüzü görmeden grup birincisi olarak Elazığ’da yapılan ve gruplarında birinci ve ikinci olarak turnuvaya katılan 19 Takım arasından namağlup şekilde şampiyonluğa ulaştı.

Bad­min­ton İl Tem­sil­ci­si  Barış Boyar ; Başta bu başarının baş mimarları olan sporcularımız Mehmet Can Töremiş Furkan Yedekçi, Haşim Kılıç, Mehmet Efe Us ve Mehmet Ulaş Uzun bu büyük başarılarından dolayı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Ayrıca bizlere desteklerini esirgemeyen Çorum Belediye Başkanımız Zeki Gül’e,Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanımız Nadir Solak ve yönetim kurulumuza,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Haşim Eğer’e,Okul Müdürüm Sefa KayalıI’ya ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”dedi.