Ak Parti Çorum Milletvekili ve İçişleri Komisyon Üyesi Avukat Oğuzhan Kaya’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı.

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 95 yıl önce bütün dünyanın bir olup bir milleti tarih sayfasından silmek için oluşturduğu ittifaka karşı bir milletin yalnızca iman ve inanç birliği ile verdiği mücadeleyi ve zaferi simgelemektedir.
Türk Milleti, Kurtuluş Zaferinin ardından dünyanın en çağdaş, en medeni devletini binlerce yıldır süregelen devlet geleneğinin üzerine yeniden inşa etmiş ve Türkiye Cumhuriyeti yenidünyanın en modern örneği olmuştur.
Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini Türk Milletinin birlik ve beraberlik duygusu oluşturmuştur. Bu birlik ve beraberlik bu gün de aynı şekilde devam etmekte ve Türkiye Cumhuriyetinin karşısına çıkan şer odaklarına karşı manevi bir kalkan olarak 95 yıldır milletimizi, devletimizi her türlü tehlikeye karşı korumaktadır.
Aziz Türk Milletinin bu zarafeti ilelebet sürecek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır”

Bu duygu ve düşüncelerle Aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını Kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum.