Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, Kargı Kaymakamı Hasan Taş’ı makamında ziyaret ettiler.

Kendisine yapılan ziyaretten memnun kaldığını belirterek teşekkür eden Kaymakam Taş, misafirlere ikramlarda bulundu.

Sohbet esnasında, Kargı ilçesinde göreve başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen ilçeyi ve insanlarını çok sevdiğini dile getiren Kaymakam Taş, ilçenin doğal güzelliklerini ve yöresel lezzetleri hakkında bilgilerde verdi.

Kaymakam Pişkin, Başkan Şahin ve Başkan Ekşi ise, Kargı ilçesine defalarca geldiklerini ve bu güzel şirin ilçeyi beğendiklerini söylediler.

Başkan Şahin, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kargı panayırı yağlı güreşlerini izlemeye geldiğini ve keyif aldığını belirtti.

Kaymakam Taş’ı Tosya’ya da davet eden Kaymakam Pişkin ve beraberindekiler, iki ilçe arasındaki kardeşlik bağının her geçen gün arttığını anlatarak, günün anlam ve önemini belirten hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Fotoğraf çekiminde, Kaymakamlar ve başkanlara Kargı Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Ayhan Bodur’da eşlik etti.Bilindiği üzere müdür Bodur’un memleketi ise Tosya’dır.Bodur her defasında Kargı ilçesini memleketi Tosya ilçesi kadar sevdiğini ziyaret esnasında da belirtti.

Haber: İbrahim EFE -KARGI