Osmancık Belediyesi tarafından yaptırılarak 2017 yılında hizmete giren Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin bazı bölümlerinin zarar ettiği iddia edildi.

Terminali kullanan vatandaşlarımız zaman zaman haber ihbar hattımıza çeşitli konularda şikayetlerini dile getiren ihbarlarda bulunuyorlar.

Köy minibüs durakları ile otobüs terminalinin arasında ki mesafenin uzaklığı en sık dile getirilen şikayetlerden biri olurken, dün ihbar hattımızı arayan bir vatandaşımız terminal içeresinde çay ve çorba içecek bir mekan bulamadığını belirtti.  Terminalde bulunan restoran ve kafeteryanın kapalı olduğunu belirten vatandaşımız, orada bulunanlara nedenini sorduğunda “Bu mekanlara garson lazım, başlarına bir tane müdür lazım, çay ocağına çaycı, mutfağına aşçı lazım. Bu çalışanların maaşlarının, sigortalarının ödenmesi lazım. Bu giderleri karşılamadığı ve zarar ettiği içinde kapalı”   cevabını aldığını belirtti.

Terminal özelleşecek mi?

D100 Karayolu kenarında inşa edilen ve ilçenin modern anlamda ilk otobüs terminali olan Osmancık Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali 2017 yılında tamamlanarak hizmete girdi.

5.5 milyon liralık yatırım zarar mı ediyor?

Yaklaşık 5.5 Milyon liralık bir yatırımla yapılan terminalde bilet satış ofisleri,   ticari amaçlı dükkanlar, restoran, kafeterya, ortak mahaller olmak üzere yaklaşık 16 adet farklı işletme alanı bulunuyor. Terminalde bulunan ortak alanların ısınma ve aydınlatma giderlerinin belediye tarafından tedarik edildiği biliniyor.

2017 yılından bu tarafa Osmancık Belediyesi tarafından işletilen terminalin özelleştirileceğinin gündemde olduğu öğrenildi.