Çorum’un Osmancık İlçesi’nde yeni köprü zemininde meydana gelen tahribat sonucu tehlike oluşturan kısımlar yenileniyor

Kızılırmak ıslah projesi kapsamında yıkılan asma köprünün yerine, Kızılırmak’ın ikiye böldüğü şehrin iki yakasına yaya ulaşımını sağlamak için yapılan yeni köprünün bazı bölümleri bazı art niyetli kişi veya kişiler tarafından zemin döşemesi kırılarak tahrip edildi.

Halk arasında ‘Boru Köprü’ olarak adlandırılan yeni köprünün Gemici mahallesi tarafında bulunan kısmında motosiklet şovu yaptıkları belirtilen kişiler ve elektrikli bisikletlerin geçişleri sırasında kırıklıklar oluşmaya başladığı belirtilen kısımların yaya geçişlerini tehlikeye soktu.

İlçe halkının tepkisine neden olan ve onarılması talep edilen köprüdeki tahrip olan bölümler 10 Ağustos 2020 tarihinde bakıma alındı. Köprüdeki tahrip olan bölümlerin köprüyü yapan ekip tarafından onarıldığı öğrenilirken, metal akşamlarda boyama çalışmaları da başladı.

Öte yandan, bundan sonra meydana gelebilecek tahribatların ve zemin döşemesinin kırılmasının önüne geçebilmek için köprünün her iki girişinde bulunan rampalara motosiklet ve elektrikli bisikletlerin girmesinin önlenmesi amacıyla turnikeler konulacağı öğrenildi.