Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası birlik ve beraberliği pekiştirmek ve geçmişte yaşamını yitiren oda üyelerinin ruhu için mevlid okuttu. Kamyoncular Garajında düzenlenen ve geleneksel hale gelen mevlid programına şoför esnafının ilgisi de yoğun oluyor. Yaklaşık iki ayda bir düzenledikleri mevlid programlarıyla bir araya geldiklerini ifade eden oda başkanı Tahsin Şahin, bu vesile ile hem hayatını kaybeden şoför ve nakliyeci esnafımızı anıyoruz hem de üyelerimiz ile bir araya gelerek onların sorun ve sıkıntılarını dinliyoruz dedi.

Kamyoncular Garajında kısa bir süre önce hizmete açılan camide okutulan Mevlid-i Şerif ve kılınan Cuma namazının ardından oda üyeleriyle bir araya gelen Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin; ”Bugün aramızda olmayan Hakkın rahmetine kavuşmuş sayısız esnaf ve sanatkarımız ile şoför esnafımız var. Onların ruhlarına hediye ettiğimiz Mevlid-i Şerif geleneğimiz güçlenerek devam ediyor. Mevlidimize katılan ilgi gösteren oda üyelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Şoför esnafımızı kimseye rencide ettirmem!       

Düzenlenen mevlid programında oda üyelerine seslenen Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahin Şahin; Birileri bir senaryo yazıyor ve hem odamızı hem de şoför esnafımızı rencide etmenin derdine düşüyor. Buradan şunu özellikle belirtmek isterim ki ne odamızı nede şoför ve nakliyeci esnafımızı kimseye rencide ettirtmem. Birlik ve beraberliğimiz birilerini rahatsız ediyor ki ayak oyunlarına girme gereği duyuyorlar. Şoför esnafı bu ülkenin yükünü taşıyan, gecesini gündüzüne katarak ailesinden feragat eden insanlardır. Helal kazanç için günlerce aylarca sevdiklerinden uzakta ömürleri yollarda geçen şoför esnafımız için ne yapsak azdır. Bugün burada ki birlik ve beraberliğimizi gördüklerinde amaçlarına ulaşamadıklarını bir kez daha anlayacaklardır” dedi. Şoför ve Nakliyeci esnafı ise oda başkanı Tahsin Şahin’in yanında olduklarını ifade ettiler.

Şoför camiası esnaf kredilerine erteleme istiyor .

Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin’in aralık ayında yaptığı açıklamayı hatırlatan oda üyeleri Şahin’e tam destek verdi.  Şahin’in esnaf kredilerine erteleme talebinin yerinde bir istek olduğunu ifade eden oda üyeleri bu anlamda yetkililerden de destek istediler. Bu talebi kamuoyunda gündemde tutarak arkasında durulması gerektiği görüşünde birleşen oda üyeleri bu talebin gerçekleşmesi durumunda çok rahatlayacaklarını belirttiler. Kış ayında şoför esnafının çok zorluklar çektiğini ifade eden oda başkanı Tahsin Şahin; ”Esnaf kredilerinin ertelenmesi noktasında biz yine üzerimize düşeni yapacağız. Bu konuyu her platformda dile getireceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Ben isterim ki topyekun bir kampanya başlatalım ve sesimizi daha güçlü duyuralım. Kış ayında şoför esnafımız çok zor şartlarda çalışıyor. Bir kamyonun yakıt masrafı, kış lastiklerinin alınması ve bakımının yapılması çok büyük meblağları buluyor. Bu anlamda esnaf kredilerinin ertelenmesi yerinde bir karar olacaktır. Umarız bu talebimiz değerlendirilir. Biz gerekli yerlere talebimizi sözlü olarak da ilettik” dedi.