Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü Samsun Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi serin ve yağışlı havanın geldiğini belirterek vatandaşları uyardı.
Yapılan Meteorolojik değerlendirmede şu bilgiler paylaşıldı

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Tahmin ve Uyarı Merkezi’nden yapılan uyarılarda, “Genel Durum Bölgemizin, Pazartesi (01.06.2020) gününden itibaren bazı kesimlerin den başlayarak serin ve yağış sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Cuma gününe kadar bölgemizde görülecek yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak seklinde olacağı beklenmektedir. Yağışların, özellikle iç kesimlerde yer Yer kuvvetli olacağı beklendiğinden olumsuz Sartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Cuma (05.06.2020) gününden itibaren yağışlı ve serin havanın bölgemizi terk etmesi beklenmektedir.

Hava sıcaklıklarının Bölge genelinde Perşembe gününe kadar mevsim normalleri civarında seyredeceği, ancak; Cuma gününden itibaren bölge genelinde hissedilir derecede artacağı ve mevsim normalleri üzerine yükseleceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın iç kesimlerde güneyli yönlerden, kıyı kesimlerde ise kuzey ve doğulu yönlerden hafif yer yer orta kuvvette, yağış anında kısa süreli güney – güneybatılı yönlerden kuvvetli (30 -50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor” şeklinde oldu.