Diyarbakır’ın Lice ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada Çorum’un Dodurga ilçesine bağlı Dikenli Köyü nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Ali Şirin (25 ) şehit oldu.

Diyarbakır’ın Lice ile Bingöl’ün Genç ilçesi arasındaki kırsal bölgede güvenlik güçleri ile teröristler arasında yaşanan çatışmalarda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Ali Şirin için memleketi Çorum’un Dodurga İ İlçesine bağlı Dikenli Köyü’nde  Mevlid-i Şerif okutuldu.

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Ali Şirin, 2 yıl önce memleketi Çorum’un Dodurga İlçesine bağlı Dikenli Köyü’nde yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı cenaze töreniyle sel olan gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Şehidimiz için, şehit olduğu yıl ve geçtiğimiz yıl olduğu gibi şehadetinin ikinci yılında da baba ocağında mevlid-i şerif okutuldu.

Şehidimizin baba ocağında okutulan Mevlid-i Şerife Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Aykut Gürses, Dodurga Kaymakamı Muhammed Furkan Tuna, Dodurga İlçe Jandarma Komutanı Jan. Kd. Bşçvş Ali Çakır, Şehidin akrabası olan Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldılar.