Çorum’da, ‘Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’ etkinlikleri kapsamında Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, İl Jandarma Alay Komutanı Alb. Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Halil Doğanay, Belediye Başkan Yardımcıları Turhan Candan ve Alper Zahir Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin’i ziyaret ettiler.

Ziyarette trafikte yaşanan sıkıntılar konuşulurken, trafikte çocuk güvenliğine farkındalığı sağlamak için 2018 Yılı Karayolları Trafik Haftası etkinliklerinde trafikte çocuk güvenliği teması işleneceği belirtildi.

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şahin ”Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri bu yılda dolu dolu geçecek. Bu etkinliklere vesile olan herkese teşekkür ederim. Trafik kuralları insanların can güvenliği için önem arz etmektedir. Tüm şoför kardeşlerimize trafik kurallarına uymaları noktasında görev düşmektedir. Herkes kurallara uyduğunda trafikte ki riskte minimuma inecektir. Trafik dikkat ister. Trafik kurallarına uymak, yaşama sımsıkı sarılmaktır. Trafikte 3S kuralı çok önemlidir. Bunlar saygı, sevgi ve sabırdır” dedi.