İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, 24 Haziran erken seçimleri  ve süreçle ilgili açıklamalarda bulundu.

 Özsaçmacı, İYİ Parti’nin siyasi yelpazede milli merkezi temsil ettiğini ifade ederek, “ Merkezin sağında veya solunda değildir. Merkezin kendisidir.

İYİ Parti’nin temsil ettiği milli merkez, tüm vatanseverleri kucaklayan Türkiye’nin makul aklıdır, sağduyusudur. Aklı ve milli çıkarı politikalarının merkezine koyan bir partidir” dedi.

İYİ Parti’nin Çorum’da tüm teşkilatları ile seçimlere her şart ve zeminde hazır olduklarını ve oyların tümüne talip olduklarını belirten Özsaçmacı, “Kuralları ve kanunları yerine getirmemize rağmen partimizin seçimlere katılmaması için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışan bir yapıya karşı elbette bizler de boş durmadık, durmayacağız” diye konuştu.

“BOZULAN OYUNUNUZ SİZLERİN KİMYASINI DAHA DA  BOZMUŞ ANLAŞILAN”

 “İktidar partisinin Çorum iline atanmış olan Amasyalı Başkanının Çorumlu seçmene Çorum’a yapılan yatırımlar ve hizmetleri ile alakalı açıklamalar yapması beklenirken; algılarla oynamayı tercih ederek yolsuzluk, hırsızlık, yağma düzenin üstünü örtmeye çalışmıştır. Çünkü aklı; olan ile alan arasına sıkışmıştır.

Her ciddi durum karşısında sunacak bahanesi, ‘kandırıldık’ olan Amasyalı AKP Çorum il başkanına birkaç hatırlatma;

Seçimlere girme hakkımız kanunların öngördüğü koşullarda olmasına rağmen partimizin seçimlere katılmasını engellemek için karar çıkarttırmaya çalışırken bozulan oyununuz sizlerin kimyasını daha da bozmuş anlaşılan.

Açılım demişsizin, şemsiye, proje ifadeleri ile saçılmışsınız; 2001 yılında milletvekili transferleri ile kurulan AKP transfer ve hilelerin temsilcisidir. Zamanın Cumhuriyet Halk partisi Genel başkanı Deniz Baykal’ın ve CHP’nin destek vermesi ile Genel başkanınızın ara seçimle milletvekili olması nasıl ifade edilmelidir.” ifadelerini kullandı.