Çorum’un Osmancık ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, Burhan Uludağ caddesi üzerinde şehir merkezi istikametine seyir halindeki Yaşar Özkan yönetimindeki 19 EL 908 plakalı otomobil yolun kaygan olması sebebiyle direksiyon hakimiyetini kaybederek refüje çarpmasının ardından kayarak caddenin sağında bulunan 25 numaralı evin bahçesine düştü.
Kazada araç sürücüsü Yaşar Özkan ve araçta yolcu olarak bulunan eşi Fadime Özkan hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandılar.
Yaralılar olay yerine çağırılan ambulansla tedavileri yapılmak üzere Osmancık devlet hastanesine kaldırıldılar.
Öte yandan cadde üzerinde evleri bulunan mahalle sakinleri yolun sıkıntılı olduğu ve sürekli kazaların meydana geldiği yönünde serzenişte bulundular.
Kazada evinin bahçesine araç düşen Nihat Karaaslan “Geçtiğimiz senelerde yolun durumu ile ilgili Bimer aracılığı ile dilekçe verdim, ilgilenen olmadı. Bugün hava şartları iyi olsaydı benim torunlarım bu bahçede oynuyor olacaktı ve kaza kurbanı olmamaları imkansızdı. Yaz günlerinde bu cadde üzerinde hız yapmaya ve yarış yapmaya gelen motosikletçiler, hız tutkunu gençler aşırı hız yaparak burada yaşayan insanlara korkulu anlar yaşatıyorlar. En azından caddenin belli noktalarına hız kesici kasisler yerleştirilirse daha uygun olur. Daha önce de bu cadde üzerinde ölümlü ve ağır yaralanmalı trafik kazaları oldu. Geçtiğimiz senede yan komşumuzun çatısı üzerine gece yarısı bir araç düştü ve sürücüsü ağır yaralı olarak kurtarıldı. Ayrıca,yoğun araç trafiği olan Burhan Uludağ caddesi üzerinde sürücü kursları için sürücü eğitim alanı ve sürücü sınav alanı olarak kullanılıyor. Bu durumdan da bizleri her an bu tür kazalar yaşanacak korkusu içinde bırakıyor. Sürücü eğitimi ve sınav alanı olarak daha uygun başka yer belirlenebilir. Bizim bu cadde üzerinde ikamet eden mahalle sakinleri olarak yetkililerden tek isteğimiz, Karayollarına bağlı olan bu cadde ile ilgili bizleri “korkulu rüya görme” korkusundan kurtaracak ve rahatlatacak çözüm üretmeleri” dedi.