Osmancık’ta motosikletiyle okula giden öğrenci yaya olarak giden okul arkadaşı bir başka öğrenciye çarptı, 3 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Koyunbaba Mahallesi Vatan Caddesi üzerinden Osmancık İsmail Karataş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi olan Enes G.  19 KK 425 plakalı motosikletiyle seyir halindeyken, aynı istikamette yaya olarak okula giden okul arkadaşı Merve B.’ye  yolun karşısına geçmek istediği sırada çarptı.

Motosikletin çarpmasının etkisiyle genç kız yol un kenarına savrulurken yüzünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Çevreden kazayı gören vatandaşlar, kız öğrencinin kulağında kulaklığın olduğu, bundan dolayı motosikletin sesini ve çalınan klaksonu duymadığı iddia edildi.

Diğer taraftan çarpışma sonucu motosiklet sürücüsü Enes G. ile yanında yolcu olarak bulunan diğer okul arkadaşı Yunus Emre K.  hayati tehlike arz etmeyecek şekilde çeşitli yerlerinden yaralandılar.

Kaza sonrası olay yerine çağrılan emniyet ekipleri bir başka kazaya yol açmamak için yolda trafik güvenliğini sağlarken, olay yerine gelen 112 ekipleri yaralılara olay yerinde yaptıkları ilk müdahalenin ardından, ileri seviye tetkiklerin yapılması için yaralıları Osmancık Devlet Hastanesine kaldırdılar.

Osmancık Devlet Hastanesinde yapılan tetkikler sonrası yaralı Merve B. Tedavisi yapılmak üzere Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği öğrenildi.

Öte yandan Cadde üzerinde ikamet eden vatandaşlar tarafından şikayete konu olan, okulların ve KYK Öğrenci Yurdu’nun olduğu bölgenin trafiğini sağlayan Koyunbaba Mahallesi Vatan Caddesi üzerinde kaldırım düzenlemelerinin olmadığı, bundan dolayı vatandaşların ve özellikle de okullara giden öğrencilerin araçların arasından yol üzerinden gitmek zorunda olduğu, böylece kaza ile karşı karşıya kaldıkları dile getirilerek, duruma yetkililer tarafından bir an önce çözüm üretilmesi istendi.

Kaza ile ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü öğrenildi.