Çorum’un Osmancık ilçesinde kendisini kapalı alanda sigara içmemesi konusunda uyaran öğretmene bıçakla saldırdı.

Olay Osmancık 15 Temmuz Kızılay Meydanı’nda meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde çarşıda bulunan dükkanda içerisinde yanında sigara içen İbrahim D.’ı (33) uyaran, Osmancık’ta bir İlkokulu’n Müdürü olan Mehmet Ç.’ın (41) peşinden giderek bıçakla saldırdı.

Dükkan içinde yanında Sigara içen İbrahim D.’a, sigara dumanının kendisini rahatsız ettiğini, dışarda içmesi için ricada bulundu. Daha sonra İbrahim D.’ın halen dükkan içinde sigara içmeye devam etmesi üzerine, Mehmet Ç. dükkandan çıktı ve evine gitmek için arabasına bindi.

Mehmet Ç.’a uyardığı için öfkelenen, İbrahim D. elinde bıçakla peşinden giderek arabanın yolcu kapısı açtı. Saldırganın elinde bıçağı gören Mehmet Ç., ani hamle ile araba içinden çıkarak uzaklaşmaya çalıştığı sırada bıcağı savuran saldırganın bıcağı isabet etti. Olay yerine gelen ambulansa alınan bıçak darbesiyle hafif şekilde yaralanan Mehmet Ç.’a, ambulans içinde de saldırmak için hamleler yapan saldırgan çevreden yetişen vatandaşların engel olması ve Polis ekiplerinin müdahalesi ile etkisiz hale getirildi.

Yaralı öğretmen ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavisinin ardından taburcu edildi.

Öğretmene bıçakla saldırı gerçekleştiren saldırgan ise sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınmak üzere Polis Merkezi’ne götürüldü.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü öğrenildi.