Osmancık Belediyesi’nin mahalle iftarlarının ilki Yazı Mahallesi’nde başladı.

Osmancık Belediyesi her mahallede bir iftar programı çerçevesinde mahalle iftarlarının ilkini Yazı Mahallesi’nde başlattı.

Mahalle muhtarları ile birlikte organize edilen iftarların ilki Yazı Mahallesi’nde yapılırken, iftar programını Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İftar yemeğine Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Osmancık Emniyet Müdürü Bahadır Vurgun, belediye başkan yardımcısı Hüseyin Cebeci, belediye encümen üyeleri, Yazı Mahallesi’nde düzenlenen iftarda vatandaşlarla bir araya geldi.

Akşemşettin Caminin bulunduğu sokakta verilen ve 750 kişinin katılımı ile gerçekleşen iftar yemeğinde mahalle muhtarı Murat Haykır gelenler ile tek tek ilgilendi.

Ramazan ayının sonuna kadar ilçenin merkezi mahallelerinde verilecek olan iftar yemeğinin ikincisi ise 17 Mayıs 2019 Cuma günü akşamı Hıdırlık-Ulucami ve Kızılırmak Mahallerinde ortaklaşa gerçekleştirilecek.

3 mahallenin ortaklaşa düzenleneceği iftar programına 1000 kişinin katılım yapması bekleniyor.

Mahalle iftarlarına önümüzdeki günlerde de devam edilecek. Buna göre; 18 Mayıs Güney Mahallesi, 19 Mayıs Cumhuriyet Mahallesi, 20 Mayıs Şenyurt Mahallesi, 21 Mayıs Esentepe Mahallesi, 22 Mayıs Koyunbaba Mahallesi, 23 Mayıs Yeşilçatma Mahallesi, 24 Mayıs Yeni Mahalle, 25 Mayıs Gürleyik Mahallesi, 26 Mayıs Gemici Mahallesi, 28 Mayıs’ta ise Çay Mahallesinde iftar yemeği verilmesi planlanıyor.