Milli Eğitim ve Spor Müdürlüğü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında, Osmancık´ta bisiklet turu düzenlendi. Osmancık´ta İlçe Gençlik ev Spor Müdürlüğü Ada Spor Tesislerinde düzenlenen törenin ardından yoğun katılım ile başlayan bisiklet turuna gençler ilgi gösterdi.

Bisikletini Al,Gel” çağrısıyla  3 ve 4. Sınıfı öğrencileri ile ortaokul ve lise öğrencilerine açık etkinlik olarak duyurulan program kutlama töreninin yapıldığı yer olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Kompleksinden başladı.

Çorum Caddesi üzerinden Osmancık Belediye Hizmet Binasının önünden, Yeni Köprü üzerinden Gemici Mahallesine geçildi ve Tabiat Parkı´nın önünden Koyunbaba Köprüsü üzerine varıldı.

Koyunbaba Köprüsü üstünde son bulan etkinliğin sağlıklı ve sorunsuz gerçekleştirilebilmesi için emniyet ve sağlık ekipleri güzergâh boyunca refakat ederken burada katılımcılara belediye tarafından meyve suyu ve su ikram edildi.

Renkli görüntülere sahne olan bisiklet turuna, Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Osmancık Emniyet Müdürü Bahadır Vurgun, Osmancık Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Cebeci, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel,  Osmancık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah Küçükgöz, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye Encümen üyeleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.