Osmancıklı İşadamı Bekir Horuz  AKP’den aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Aday adaylığına ilişkin dosyayı AK Parti İl Başkan Yardımcısı Eyüp Arslan’a teslim eden Bekir Horuz, “27.04.18 tarihi itibariyle, 24 Haziran’da yapılacak olan Genel seçimde Çorum milletvekili aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım. Ülkemiz ve Çorum için hayırlara vesile olmasını temenni ederim.”şeklinde açıklamada bulundu. 

Bekir Horuz, 2007 ve 2011 tarihlerinde yapılan Genel Seçimlerde AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu. 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Çorum’dan milletvekili adayı olarak gösterildi.

Bekir Horuz Kimdir?

1971 yılında Çorum İli Osmancık İlçesinde dünyaya gelen Bekir Horuz Eğitimini Çorum’da tamamladı. Evli ve üç kız babasıdır.

Çalışma Hayatı

Çalışma hayatına genç yaşta aile şirketinde başladı. 1996 yılına kadar Osmancık, Oğuzlar ve Dodurga İlçelerinde mobilya sektöründe faaliyetlerde bulundu.  Daha sonra Ankara’da Kilim Mobilya A.Ş.nin İç Anadolu Bölge bayisi oldu. Mobilya ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren Oran Dağıtım A.Ş.nin Yönetim Kurulu Başkanılığı görevini de yürütmektedir.

Firma, Ankara Siteler’de istihdam ve büyüklük açısından ilk sıralarda yer almaktadır. Bekir Horuz’un çalışma hayatı ile ilgili vizyonunda üretim, eğitim ve iş güvenli önemli yer tutmaktadır. Çorum ve Çorumlulara olan sevgisi sebebiyle de çalışanlarının büyük kısmını hemşehrilerinden seçmiştir.

Sivil Toplum Çalışmaları

Toplumsal kalkınmanın, birlik ve beraberliğin günümüzde sivil toplum çalışmaları ile mümkün olduğunu düşünen Bekir Horuz, bu alanda da ciddi çalışmalar içerisinde yer almaktadır.

19 bürokrat ve iş adamı ile birlikte Ankara Çorumlular Birliğini kurdu ve yönetiminde yer aldı. Daha sonra Çorum ile ilgili ilçe ve köy derneklerinin bir federasyon çatısı altında toplanmasında önemli katkıları oldu. Ekonomi Kulubü yönetim kurulu üyesidir.

Eğitime yönelik projelere destek vermeyi insani bir görevi olarak bildi. Gerek kamunun gerekse sivil toplum kuruluşlarının eğitim faaliyetlerini destekledi.

Siyasi Çalışmaları

Siyasete, AK Parti’de başladı. 3 dönem AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Bu dönemde yapılan tüm seçimlerde aktif olarak yer aldı.

2007 ve 2011 tarihlerinde yapılan Genel Seçimlerde AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu. 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Çorum’dan milletvekili adayı olarak gösterildi.