Türkiye Atletizm Federasyonunun düzenlediği Atletizm Geliştirme Projesinin Çorum ayağında dereceye giren Osmancıklı 3 sporcu Ordu’da yapılacak olan finalde yarışma hakkı kazandı.

Türkiye Atletizm Federasyonu 2018 faaliyet programında olan ve krosta altyapının önemli etkinliklerinden biri haline gelen Atletizmi Geliştirme Projesi (AGP)  kapsamında Çorum’da 1500 metre ve 2000 metre yarışı yapıldı.

Katılımın yoğun olduğu müsabakalarda 2003-2004 doğumlu sporcular kendi kategorilerinden derece elde etmek için ter dökerken Osmancık Belediyespor Atletizm Kulübü sporcularından Özge Küçüker 2000 metre, Özgür Kara ve Gizem Dikici ise 1500 metre koşuda bronz madalyanın sahibi oldu.

Çorum ayağında dereceye giren Osmancıklı 3 sporcu  21 Nisan 2018 tarihinde Ordu’da yapılacak olan finalde yarışma hakkı kazandı. Final yarışlarında Çorum’u temsil edecek olan Osmancıklı sporcular burada şampiyonluk için ter dökecek.

Suran “Milli takım seviyesinde sporcular yetiştireceğiz”

Takım ve bireysel olarak elde ettikleri başarılı sonuçları,  yaptıkları antrenmanlarla sürdürdüklerini belirten Osmancık Belediyespor Atletizm Kulübü Antrenörü  Zehra Suran, Ajans19’a yaptığı açıklamada kulüp olarak amaçlarının milli takımlar seviyesinde sporcu yetiştirmek olduğunu söyledi.

Katıldıkları her müsabakadan derece elde edip ödüllerle döndüklerini belirten Suran; “Hedefimiz Osmancık’ta var olan değerlerimizi ortaya çıkarıp ülke sporuna hizmet etmeleri için elimizden gelen desteği vererek milli takımlar seviyesinde sporcu yetiştirmek.  Bu bağlamda yaklaşık 4 yıldır kulübümüzde yetiştirdiğimiz gençlerimiz Atletizm branşında önemli başarılara ulaşmış ve bir çoğu lisanslı sporcu olmuştur.” dedi.

Osmancık’ın adının Atletizm’de de başarıyla duyulmasından dolayı mutluluk duyduğunu kaydeden Atletizm Kulübü Antrenörü  Zehra Suran  2018 sezonunda da çok sayıda Türkiye dereceleri elde ederek Milli Takım seviyesine daha fazla sporcu kazandırmak istediklerini  belirterek  desteklerini esirgemeyen Osmancık Belediyesine, Osmancık Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Aksu’ya ve yönetim kurulu üyelerine sağladıkları imkanlardan dolayı teşekkür etti.