Osmancık Belediyespor BAL baraj maçında Sungurlu Belediyespor´u 2-1 yenerek dört yıl aradan sonra ilçeye yeniden BAL sevincini yaşattı.

Bölgesel Amatör Lig baraj maçında Osmancık Belediyespor, Sungurlu Belediyespor´u 2-1 yenerek önümüzdeki sezon BAL´da mücadele etmeye hak kazandı. Büyük çekişmeye sahne olan maçın ilk yarısı 1-1 berabere biterken, maçın ikinci yarısı son dakikalarda Osmancık Belediyespor Salih´in kafasından bulduğu golle maçı 2-1 kazanarak Bölgesel AmatörLig´de mücadele etmeye hak kazandı.

Çorum 1 nolu sentetik çim sahada oynanan maçı Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör , Osmancık Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Cebeci,  Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Yeni Çorumspor Başkanı Fatih Özcan ve Sportif Direktör Hamit Işık  ve yaklaşık iki bin taraftar izledi.

Osmancık ilçe olarak dört sezon önce Osmancıkspor ismi ile Bölgesel Amatör Lig´de mücadele ederken dört yıl sonra yeniden bu kez Osmancık Belediyespor ismi ile bu ligde mücadele etmeye hak kazandı. Hakemin bitiş düdüğü ile birlikte Osmancık Belediyespor´lu futbolcular ve taraftarlar büyük bir coşku yaşadılar.