Siyasetin yerel seçim heyecanı SMS’lere taşındı. Osmancık’ta pek çok telefon kullanıcısına gönderilen mesajda, kimi belediye başkanı olarak görmek istediği sorulurken, akşam 19,00’a kadar ücretsiz olarak cevap verilebileceği vurgulandı.

Yerel seçimler öncesinde gönderilen SMS’te “2019 yerel seçimlerinde Osmancık ilçemizde kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz?” sorusu soruldu. Vatandaşlar 8720’den gelen mesajı dikkatle okuduğunda herhangi bir parti ismi geçmediğini görürken, Siyasal Araştırma başlığı ile gönderilen mesajlar, Osmancıklının  gündemine gönüllerindeki başkan adaylarının isimlerini de taşımış oldu.

Bu arada yerel seçimlerde belediye başkanlığını düşünen ve gönlünde belediye başkanlığı yatan isimlerde  bu sms ile tek tek dillendirilmeye başlandı.

Öte yandan anketi yürüten kurumun isminin tam olarak belirtilmemesi  kimi Osmancıklının kafasında soru işareti oluştururken,anketin ciddiyeti de sorgulandı. 

Gelen mesajda şu ifadeler yer aldı; “2019 yerel seçimlerinde Osmancık ilçemizde kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz? Bu mesajı saat 19,00’a kadar ücretsiz cevaplayarak ankete katılabilirsiniz. Siyasal araştırma. B001”