Osmancık Cumhuriyet Anadolu Lisesi tiyatro ekibi Gençlik ettik Spor Müdürlüğünün düzenlediği Türkiye Genelinde Yapılan Hayallerini sahneye Taşı Adlı tiyatro yarışmasının Çorum Ayağında Senaryolarını Kendilerinin yazdığı “Beyaz Hüzün” Adlı Tiyatro eseri ile İl birincisi “Bitmeyen Savaş” Adlı tiyatro eseri ile de İl Üçüncüsü olmuşlardır.
Bu dereceyle bölge yarışmalarına katılmaya hak Kazanan tiyatro ekibi, Nisan ayında Karadeniz Bölge Yarışmasında Çorum’u Temsil edecektir.
Konuyla ilgili açıklama yapan İlişkin açıklama yapan Okul Müdürü Salih Tuncay eğitim Kapsamında Bir Yandan akademik başarılarını artırırken Bir Yandan da gençlerimizin yeteneklerini keşfedebileceği sosyal Faaliyetler gerçekleştiriyoruz. tiyatro ekibimizin Elde Ettiği başarı ne kadar doğru işler yaptığımızın Bir yansımasıdır.
İlimizde Düzenlenen yarışmada birincilik Elde eden Ekibimiz, Samsun’da yapılacak bölge yarışmalarında ilimizi Temsil edecektir. Başarılarından dolayı ekibimizi kutluyor, bölge müsabakalarında başarılar diliyorum”dedi.