Osmancık Belediyespor kulübünde 2017 yılından bu tarafa başkanlık görevini yerine getiren belediye başkan yardımcısı Kadir Eskiadam istifa etti.

İşlerinin yoğunluğu nedeniyle yönetim kurulundan affını isteyerek hem kulüp başkanlığı hem de yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Kadir Eskiadam´dan boşalan kulüp başkanlığı görevine Emrah Tüysüz getirildi.

Konuyla ilgili Osmancık Belediyespor Yönetimi yazılı bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada; “Osmancık Belediyespor görevinde bulunduğu süre zarfında kulübe kaynak yaratılması konusunda her zaman destek sağlayan Kadir Eskiadam´a Osmancık Belediyespor yönetimi teşekkür ederek kendilerini her zaman yanlarında görmek istediklerini belirttiler.

Kadir Eskiadam´ dan boşalan yönetim kurulu üyeliğine yedek listede 1.sıradan İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Yücel gelirken; kulüp başkanlığı görevine yönetim kurulu içinden Metro Park Ganita Tesisleri sahiplerinden işadamı Emrah Tüysüz getirildi.

İşadamı Emrah Tüysüz 23.08.1983 Trabzon doğumlu evli ve biri kız diğeri erkek olmak üzere iki çocuk babası olup, Trabzon KATÜ (Karadeniz Teknik Üniversitesi)  Kimya Bölümü mezunu.

Geçtiğimiz yıllarda bir dönem OSMİAD (Osmancıklı İş Adamaları Derneği) başkanlığı da yapan Emrah Tüysüz Osmancık Hacıhamza mevkiinde bulunan Metro Park Ganita  ve Sungurlu Ankara yolu üzerinde Mavi Ocak tesislerinin işletmeciliğini abisi Cemil Tüysüz ile beraber  yapmakta.

Osmancık Belediyespor kulübü yönetiminde bulunduğu geçtiğimiz yıllar içerisinde kulübe maddi ve  manevi anlamda her türlü desteği sağlayan Emrah Tüysüz kulübün yemek ihtiyacı konusunda her zaman yanında olup, dikkatleri üzerine çekip takdir kazanmış bir isim.

Osmancık halkının sevgilisi haline gelen yeni Gineli futbolcularımız Amara Keyta ile  Saku ve İran lı sejad Kavosi´ yi her türlü barınma ve maddi külfetlerini karşılayıp takıma kazandırmıştır.

Bu sene çorum ilimizi bal liginde temsil edecek olan Osmancık Belediyespor´a ve kulüp başkanı Emrah Tüysüz´ e başarılar dileriz. “denildi.