Milliyetçi Hareket Partisi’nden Osmancık Belediye Başkanı seçilen Ahmet Gelgör mazbatasını aldı. Osmancık İlçe Seçim Kurulu’nda ki törende, Gelgör’e mazbatasını ilçe seçim kurulu müdürü İbrahim Gürsoy verdi.

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Adliye hizmet binası önünde mazbatasını almasının ardından düzenlenen tören ile görevi Hamza Karataş’tan devraldı.

31 Mart 2019 tarihinde düzenlenen Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde Osmancıklıların yüzde %41.65’lik desteğiyle belediye başkanlığına seçilen Ahmet Gelgör, Adliye hizmet binası önündeki törende mazbatasını aldı. Gelgör’e mazbatasını ilçe seçim kurulu müdürü İbrahim Gürsoy verdi. Adliye hizmet binası önünde coşkulu bir kalabalık eşliğinde mazbata alma töreninde devasa büyüklükte MHP bayrağı açılarak günün anısına hatıra fotoğrafı çekinildi.

Burada yapılan törenin ardından Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ve beraberindeki yürüyüş korteji mehter marşı, vatandaşların ve esnafların tezahüratları eşliğinde Osmancık Belediyesi Hizmet binasına doğru yürüdü.  Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, görevi Hamza Karataş’tan devralarak çalışmalarına başladı.

Belediye Hizmet Binası’nda düzenlenen devir teslim törenine Osmancık  Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ve ailesinin yanı sıra önceki dönem Belediye Başkanı Hamza Karataş, MHP Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar ve Ömer Kaşık, MHP İlçe Başkanı Satılmış Karatağ, MHP il genel ve  belediye meclis üyeleri, ve çok sayıda Osmancıklı katıldı.

Osmancık’ta 15 yıl sonra MHP kazandı

Osmancık’ta MHP, 15 yıl sonra yeniden belediye başkanlığını kazandı. İlçede 2004 yılından bu yana AK Partili adaylar başkanlık yapıyordu.

Osmancık’ta 31 Mart 2019 tarihinde düzenlenen Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde seçmenlerin %41,65’inin oyunu alarak MHP’li Ahmet Gelgör belediye başkanı oldu. MHP Osmancık’ta, Ahmet Gelgör ile 15 yıl aradan sonra belediye başkanlığını kazandı.