Osmancık Net Haber ve Ajans19, internet sitelerinden okuyucularına 1 Nisan şakası yaptı.Şakaların günü olan 1 Nisan tarihinde “1 İyi 1 Kötü Haber” başlığı altında “Osmancık Yaya Köprüsü Çift Taraflı Ücretlenecek!” ve “Osmancık’a Teleferik Müjdesi” alt başlıklı bir haberi okuyucularına duyurdu.

İnternet sitelerinde yer alan özellikle “Osmancık Yaya Köprüsü Çift Taraflı Ücretlenecek!” başlıklı haberde ” Ni-San-Sakashi adlı Japon bir firma tarafından satın alınan köprünün önümüzdeki yaz döneminde kullanıma açılması planlanırken köprüyü kullanmak isteyen yayalardan ücret alınacak.” denilirken bu haber kısa sürede ortalığı ayağa kaldırdı..

Ancak bu haberler bir şakadan ibaretti… Site yöneticileri bunun 1 Nisan şakası olduğunu haber içerisinde açıklasalar da çok sayıda Osmancıklı haberlerin gerçek olduğunu varsayıp yorumlar yazdı. Şaka haberi kısa sürede sosyal medyada da onlarca kez paylaşıldı.  Hatta haberde anlatılanların doğruluğunu teyit ettirmek için Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş’a mesaj atanlar bile vardı.

İnternet sitelerinde yer alan 1 Nisan Şakası haberi ile ilgili bir vatandaş “Başkanım yeni köprü ücret li mi olcak?” şeklinde Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş’a mesaj attı. Bunun üzerine belediye başkanı Hamza Karataş “Hayır böyle bir şey söz konusu değildir. Ücretsiz olacak. Selamlar.” şeklinde açıklama yaptı.

Böylece Osmancık’ta ilk kez 1 Nisan şakası resmi ağızlarca cevaplanmış oldu.