Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz ve Şube Müdürü Arslan Arslan’la birlikte ilçemizde incelemelerde bulundu.

 İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz ve Şube Müdürü Arslan Arslan’la birlikte ilçemizde incelemelerde bulundu. Yeni yapılan ve Eylül ayında eğitim öğretime açılacak Kız İmam Hatip Lisesini gezen İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, okulda yapılan çalışmalar hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel’den bilgi aldı. 

Okul içinde yapılan uygulama caminde de incelemelerde bulunan Yılmaz, “Çocuklarımızın daha rahat, daha ferah, kendilerini güvende hissedebilecekleri bir mekanda ibadetlerini yapmaları bizim için olmazsa olmazlarımızdandır. Bu nedenden dolayı çocuklarımıza kendi öz evlatlarımız gibi bakmak zorundayız” dedi.

İncelemelerden sonra sırasıyla İmam Hatip Ortaokulu, Şenay Aybüke Yalçın Ortaokulu, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu, Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu ziyaret eden Yılmaz, ziyaretleri sırasında okulların fiziki yapısı, mevcut öğrenci durumları, yeni binaya taşınacak öğrencilerin durumlarını da inceledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, okulların eğitim anlayışı, mevcut durumu, yürüttüğü projeler ve gelecek hedefleri hakkında Yılmaz’a bilgi verdi. Ayrıca Koyunbaba İlkokulu’nun öğrenci sayısının artması ve derslik sayısının yetersiz olması nedeniyle öğrencilerin Ahmet Yesevi İmamhatip Ortaokulu bünyesinde geçici olarak eğitim alması durumu da yerinde görerek inceleyen en kısa zamanda bu bölgeye okul planlaması yapılması için çalışmalara başlanacağını belirtti.