Çorum’un Osmancık ilçesinde Devlet Su Isleri (DSİ) tarafından yapılan Kızılırmak Islah Çalışmalarını Milletvekili Oğuzhan Kaya yerinde inceledi.
Milletvekili Kaya’nın ıslah çalışmalarını incelemesinde DSİ 5. Bölge Müdürü Dr. Murat Alp, İnşaat Proje Şube Müdürü Gökhan Tolga Diri, DSİ Çorum Şube Müdürü Murat Şerbetçi, Kontrol Mühendisi Cuma Özler, Ak Parti İlçe Başkanı Hakkı Güngör, Ak Parti Belediye Başkan Adayı Recep Çıplak, Belediye Yetkilileri, Yüklenici Firma Yöneticisi ve basın mensupları eşlik etti.

   Milletvekili Kaya, incelemelerde DSİ yetkililerinden çalışmalara ilişkin detaylı bilgiler almasının ardından yaptığı açıklamada “Irmak ıslah projesi Çorum, Osmancık için, bizim için çok önemli. Bizim işimiz gücümüz millete hizmet. Sevdamız aşkımız Cumhurbaşkanımızın talimat verdiği gibi bu millete hizmetkar olmak. Bunun içinde DSİ Bölge Müdürümüz burada işin başında. Bugün çalışmaları yerinde görmeye, hem de beraber istişare etmeye geldi. Bu proje, büyük bir proje.

Yaklaşık 45 Milyona ihale edilmiş bir projedir. Büyük bir ölçüde tamamlandı, inşallah bizde kısa sürede bitirmesini tamamlayacağız. Bu bittikten sonra rekreasyon alanlarıyla, parklarıyla, yürüyüş alanlarıyla şehir merkezinden sağlı sollu Asya Tesislerine kadar kamulaştırmaların ardından düzenlemeleri tamamlanarak D-100 Karayolundan ilçe merkezine girişleri artırmak istiyoruz. Şehir merkezinden geçen D-100 Karayolundan faydalanarak, şehri bir cazibe merkezi haline getirmek için çaba sarf ediyoruz.

Sağolsun Belediye Başkanımız eski pazar alanında bir proje başlattı, bu projeyi devam ettirip tamamlayarak şehrimize kazandırmak düşüncesindeyiz. Bu çalışmalar hakkında siz basın mensubu arkadaşlarımızın aracılığıyla vatandaşlarımızın bilgi sahibi olmasını sağlamak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.