Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmancık Belediye Başkan Adayı Ahmet Gelgör Osmancık’ı karış karış gezip sorunları yerinde tespit ediyor.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmancık Belediye Başkan Adayı Ahmet Gelgör çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Aday gösterilmesinin ardından yaklaşık 83 gündür yollarda olan Ahmet Gelgör mahalle mahalle, sokak sokak, cadde cadde gezerek Osmancıklıları dinliyor, sorunları yerlerinde tespit edip, notlar alıyor. Gelgör bu kapsamda yemekli mahalle toplantılarına Koyunbaba Mahallesi’nde sürdürdü.

Burada Osmancık için birçok projesi olduğunu anımsatan Gelgör; “Hepimizin ortak gayesi Osmancık ve Osmancık Belediyesi ortak malı ve ortak fikri olacak. Kararlarımızı halkımızla birlikte alacağız. İlçemize önemli hizmetler sunarken sizlere danışacağız.

Birçok mahallemizde olduğu gibi Koyunbaba Mahallemizin de çok eksikleri var. Koyunbaba Mahallemizde bulunan Eminederesi en kısa sürede ıslah edilecek. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını nedeniyle derenin taşma ihtimaline karşı, şimdiye kadar çok yapılması gereken ıslah çalışması bizim dönemimizde önceliğimiz olacak ve en kısa sürede yapılacak.  Mahallemizi ve alt mahalleleri sel taşkınına maruz bırakmayacağız inşallah.

Diğer bir projemiz Toprak Mahsulleri Ofisi’nin yanında bulunan mahalle pazarı modern kapalı hale getirilecek,  Pazar yeri olarak kullanılacağı gibi düğün mevlit gibi özel toplantı ve eğlencelerde vatandaşımızın hizmetine tahsis edilecek.

“Çöp Taksi”

Yine ilçe genelinde yapılan bu ve benzeri toplantılarda alan temizliği belediyemizde bünyesinde yer alacak olan “Çöp Taksi” aracımız ile temizlenecek. Vatandaşımız mevlidini, düğünü yapacak pazarcımız tezgahını kuracak, satışını yapacak işi bittiğinde belediyemizin Çöp Taksi aracı alanı temizleyecek.

“Koyunbaba Mahallesine Aquapark”

Daha öncede bahsettiğimiz Aquapark Yüzme Havuzu projemizi Koyunbaba Mahallesine uygun bir yere yapacağız. Koyunbaba Mahallemizin yaklaşık olarak nüfusu 5 bine yakın.  Çocuklarımızın güven içerisinde oynayabilecekleri çocuk parkları yok denecek kadar az. Olanı da yetersiz…

Çocuklarımız için çocuk parkları, ihtiyaç sahipleri içinde yılın 360 günü sıcak yemek hizmeti sunacak olan aş evi, yine Koyunababa Türbesi yanına yöresel köy ürünlerinin satışının yapılacağı pazaryeri projemizde mevcuttur.

“Osmancık’a modern pazar yeri kazandıracağız”

Bunların yanı sıra en önemli projelerimizden birisi iki katlı yarı açık modern hal kapsamında, toplu taşıma projemizin de dahil edildiği Pazar yeri… Öncelikli projelerimizden biriside budur.

Dış mahallelerimizde tapusu olmayan evlerimizin sayısı oldukça fazla. Çöp vergisi, su aboneliği elektrik aboneliği olan evlerimizin tapusu yok diye doğalgaz aboneliği maalesef yapılamıyor.  Tapusu evlerimiz en kısa sürede tapuya kavuşacak, doğalgaz kutusu abone olsun ya da olmasın konulmayacak hane kalmayacak.

“Teras kata ruhsat”

Müstakil ev Koyunbaba Mahallemizde olduğu gibi birçok mahallemizde mevcut. Bu evlerimizin varsa teraslarına çatı katı ruhsatı vereceğiz.

“Osmancık’a sıcak asfalt şantiyesi kurulacak”

Sıcak asfalt şantiyemizi ivedilikle kuracağız. Alt yapısı hazır olan yollarımızı sıcak asfaltla buluşturacağız.

Çalışan annelerimiz için kreş projemiz var. İlçemizin genelinin faydalanacağı 3 adet kreş projemizle çalışan annelerimiz çocuklarını gönül rahatlığıyla emanet edebilecekler. Bu kreşlerimizde öğretmen ve hemşire personel istihdam edeceğiz.

Yine “Hoş Geldin Bebek” projemizle yeni doğan bebeklerimize çeyrek altın yada ihtiyaç durumunda bebek arabası hediye edeceğiz.

“Bayanlar için Kültür Merkezi”

Bayanlar için Kültür Merkezi projemizde var. Ev hanımlarımız, bayanlarımız el sanatlarını yapacak ve bu kültür merkezimizde pazara sunacak.

Cenaze hizmetleri belediyemiz tarafından karşılanacak. 5 adet taziye çadırı hazır bulunduracağız.  Bu hizmetlerimiz sözde kalmayacak özde olacak ve nasip olursa bu projelerin ve daha fazlası belediyemizin öz kaynakları ile karşılanacak.

“Panayır geleneği yeniden başlayacak”

Geçmiş yıllarda geleneksel hale gelen ve yapılan panayırımızı, at yarışlarını, güreş müsabakalarını tekrar hayata döndüreceğiz. Belediye olarak kültürel etkinliklere devam edeceğiz, Yapanları da destekleyeceğiz.

Her ay ya da 2 ayda bir halk günü toplantılarımız olacak.  Vatandaşımız aracı koymadan gelip kendini bize ifade edecek, bizde gerekli hizmeti sunacağız.

Biz iş adamıyız. Ticari zekamızı yöneticilikte de göstereceğiz. Para kazanmak, para kazandıracak kaynaklar bulmak bizim işimiz. Bizim görevimiz hizmet etmek. Bizim belediyemizde halkına hizmet edecek.

“Devlet belediye ayırt etmez”

Diyorlar ki “Belediye başka partide olursa devlet yardımından faydalanamaz” yok öyle bir şey. Belediyelere nüfusa göre para veriliyor. Hangi partiden belediye başkanı olursa olsun hazineden para akışı kesilmeyecek. İlçemiz nüfusuna göre kişi başına düzen hazine yardımı devam edecek. Devlet belediye ayırt etmez.

Tehditlere boyun eğmeyin çünkü biz eğmiyoruz, eğmeyeceğiz.

Korkaklık yok,  bildiğimiz doğru yoldan dönmek yok, uyuşukluk yok, teslimiyet hiç olmayacak. Siz varsanız biz varız. Dünya 5’ten büyük Osmancık bizimle birlikte hepsinden büyük olacak.” dedi.