Milliyetçi Hareket Partisi Osmancık İlçe Başkanlığı, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimleri öncesi belediye başkan aday adaylarini kamuoyuna ilan etti.
MHP Osmancık İlçe Başkanlığında aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Katılımın ve coşkunun oldukça yoğun olduğu program sırasında İlçe Başkanı Satılmış Karatağ tarafından aday adayları partililere ve vatandaşlara tanıtılarak, seçim çalışmaları değerlendirildi, bundan sonra izlenecek yol haritası belirlendi.
MHP Osmancık Belediye Başkan Aday Adayları; Ahmet Gelgör, Selim Dölcü ve Bekir Yazıcı, hem kendilerini tanıttılar, hem de belediye başkanı seçilmeleri halinde yapacakları çalışmalar ve projeler hakkında özet bilgi sundular.
Tanıtım toplantısında bir açılış konuşması yapan MHP Osmancık İlçe Başkanı Satılmış Karatağ; Belediye Başkan Aday Adaylığı için partiye başvuran Ahmet Gelgör, Selim Dölcü ve Bekir Yazıcı’ya çıktıkları bu yolda başarılar diledi.
Karatağ, “Allah, tüm aday adaylarımızın yollarını açık etsin. Bu davaya gönül verdikleri için, yanımızda bulundukları için teşekkür ediyorum. Bu üç aday adaylarımızdan tek bir adayımız olacaktır. Gönül ister ki her üçünün de bu süreçten sonra partimiz için omuz omuza tek bilek olarak hizmet vermeye, çalışmaya devam etsinler. Artı aday adaylarımızın ilçe teşkilatının üzerinde olmamak kaydıyla istişare içerisinde hareket etmelerini şimdiden arz ediyorum. Katılımlarınızdan ve desteklerinizden dolayı, burada bizleri yalnız bırakmadığınız için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

“Yaptığımız biliniyor, yapacağımız biliniyor”
Osmancık eski Belediye Başkanı, MHP Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Yazıcı, MHP’li bir belediye başkanının kamu malını, tüyü bitmemiş yetimin hakkını en iyi şekilde koruyacağını vurgulayarak, “Yani biz çalan olmayacağımız gibi, çaldıran da olmayacağız. Yiyen olmayacağımız gibi, yediren de olmayacağız. Geçen dönemde bunu gösterdik. Normalde birilerinin kaçağına göz yummak ne kadar yanlış bir şeyse, israf etmek de aynı yanlış” şeklinde konuştu.
MHP Osmancık İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Bekir Yazıcı, “Biz birileri gibi tamamen dışarıda bulunup ondan sonra ilçeye kurtarıcı olarak gelme peşinde değiliz. Yaptığımız biliniyor, yapacağımız biliniyor” dedi.
Osmancık eski Belediye Başkanı, MHP Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Yazıcı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“2019 yerel seçimleri için MHP’den Aday Adaylığı müracaatında bulundum. Daha önce biz bu yoldan ve uygulamalardan geçtik, tecrübelerimiz var. Dolayısıyla yabancı olduğumuz bir yer değil. Ben kendimi kısaca tanıtayım. 1962 yılında Osmancık’ta doğdum. İlk orta ve liseyi Osmancık’ta tamamladım. Daha sonra bir dönem ticaretle uğraştım. 1981’de Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Edebiyat Bölümünü kazandım ve 4 yılda eğitimimi tamamladım. 1986’da Malatya Hekimhan Lisesinde edebiyat öğretmeni olarak göreve başladım. Öğretmenliğin seyri esnasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Eğitimini tamamladıktan sonra öğretmenlik ve avukatlığı bir arada sürdürdüm. 2009 seçimleri için 2008’de Osmancık Anadolu Lisesi edebiyat öğretmenliğinden istifa edip müracaatımızı yaptık. Rabbim bize başkanlığı lütfetti. Biz de elimizden geldiği gibi, dilimizin döndüğü gibi, gücümüzün yettiğince, önce Hakkın rızası sonra halkın rızası anlayışıyla görevimizi gerçekleştirdik. Mevcut olarak o süreçten sonra avukatlık mesleğimi kaldığım yerden devam ettirmeye başladık. Geçen dönem ara verdiğimiz siyasi çalışmalarımıza 2019’da ülkenin sigortası olan MHP’den aday adaylığı için müracaat ettim.
Ben 56 yaşındayım. 56 yıl memleketten ayrı hiçbir bayramım geçmedi. Eğitim aldığım yıllar haricinde hep Osmancıktaydım. Seçildiğimde de, seçilirsem de, seçilemesem de Osmancık’tayım. Nasip olur başkanlığı yaparsam yine Osmancık’tayım. Biz birileri gibi tamamen dışarıda bulunup ondan sonra ilçeye kurtarıcı olarak gelme peşinde değiliz. Yaptığımız biliniyor, yapacağımız biliniyor. Onları anlatmaya gerek yok. Nasip olur da şayet seçilirsek neler yapabileceğimiz belli. Ama ben şunu söyleyeyim. Bir defa hangi arkadaşımıza takdir olunursa olunsun, orda kamu malı tüyü bitmemiş yetimin hakkı korunacaktır. Yani biz çalan olmayacağımız gibi, çaldıran da olmayacağız. Yiyen olmayacağımız gibi, yediren de olmayacağız. Geçen dönemde bunu gösterdik. Normalde birilerinin kaçağına göz yummak ne kadar yanlış bir şeyse, israf etmek de aynı yanlış. Biz MHP Belediye Başkanı aday adayları olarak kimsenin hakkını ne yiyen, ne de yediren olacağız. Maalesef ülkemizin en büyük problemi bu olduğu için ona dikkat çekmek adına bu konuya değindim. Hangimiz olursak olsun bu ilçe için en iyisini yapmaya, birbirimizle, ilçe teşkilatımızla, il teşkilatımızla, genel merkezimizin talimatları ve anlayışları doğrultusunda hizmet etmeye hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Aday adaylık müracaatlarımızı kabul ettikleri için ilçemize, ilimize ve genel merkezimize teşekkür ediyorum” dedi.

“Birleştirici, kucaklayıcı bir anlayışla hizmet vereceğiz”
MHP Osmancık Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Gelgör, “Ben sizlerin arasından yerli ve milli bir aday adayı olarak, halkımızın, il ve ilçe teşkilatımızın ve genel merkezimizin destekleri ve istekleri doğrultusunda bize bu görevi Cenabı Allah nasip eder ise hep birlikte bambaşka bir Osmancık anlayışı ile talibim” dedi.
MHP Osmancık İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Gelgör, ilçeye birlik ve beraberlik içinde hizmet etmek istediklerinin altını çizdi.
İlçede uzun yıllardır tüccar ve esnaflık yapan Ahmet Gelgör, konuşmasında şunları söyledi:
“Ben bilindiği gibi 1971 Osmancık doğumluyum. Osmancık’ta yaklaşık 30 yılı aşkın süredir ticaret ile uğraşıyorum. Bu süreçte mesleki olarak ilçe ekonomisine büyük ölçüde maddi manevi katkıda rol aldım. İlçede Osmancıklı bir tüccar, fabrikatör ve işadamı girişimciliğim ve pirinç alım satımı bakımından iş istihdamı ve ilçe ekonomisine sağladığımız katkı ve yaptığımız çalışmalardan dolayı deneyimlerimiz ve tecrübelerimizi katlayarak siyasette de aktif olarak rol alma kararında bulunarak partimiz olan MHP’den aday adayı başvurumuzu yaptık. Ben de aday adayı arkadaşlarım gibi bu memleketi yönetmeye talip olduk. Sadece bu yolda ben değil dava arkadaşlarımız başta olmak üzere, büyüklerimiz, il teşkilatımız, ilçe teşkilatımız, genel merkezimiz ve büyüklerimizi özetle hepimiz önce vatanımız sonra il ve ilçelerimiz olmak üzere hizmet vermek için yol almış durumdayız.
Hizmet vereceğimiz bu yolda biz tepeden bakan bir yönetim anlayışıyla ya da yönetici şekli ile değil, halkı kucaklayan ve hep birlikte kenetlenerek hizmet veren bir anlayışla Osmancık’a talibiz. Ben sizlerin arasından yerli ve milli bir aday adayı olarak, halkımızın, il ve ilçe teşkilatımızın ve genel merkezimizin destekleri ve istekleri doğrultusunda bize bu görevi Cenabı Allah nasip eder ise hep birlikte bambaşka bir Osmancık anlayışı ile talibim. Desteklerinizi esirgemeyen tüm eş, dost, aile ve partililerimiz ile yol alacağım bu süreçte inanıyorum ki herkesin istediği adil ve adaletli bir belediyecilik sistemi ile karşınızda yer almaya hazır duruyorum.”

“MHP bu memleketin mayasıdır”
MHP Osmancık Belediye Başkan Aday Adayı Selim Dölcü, halka eşit ve tarafsız hizmet için yola çıktıklarını söyledi.
MHP Osmancık İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Selim Dölcü, Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu memleketin mayası olduğunu vurguladı.
Selim Dölcü, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Çok siyasi olarak konuşmak istemiyorum. Yerel seçimde siyaset olmaması lazım. Genel siyasetçilerimiz layıkıyla yapıyorlar. Biz de yerelde halkımızın hizmetlerini en güzel şekilde yapmak onları ve kendimizi anlamak için bu işe girdik. Ben bir belediye başkanı istiyorum. Oyumun namusuna sahip çıkacak, oyumu adaletli bir şekilde kullanarak komşuma zulmetmeyecek. Adaletsizlik yapmayacak, vicdansızlık yapmayacak, eşit muamele yapacak yüzünün akıyla hesap verecek ve oy verecek insan istiyorum. Bu memleketteki yöneticiler başkaları için çok büyük yanlışa giriyor. Uyarıyorsunuz kötü oluyorsunuz. Memursanız memuriyetiniz, esnafsanız ticaretiniz sıkıntıya giriyor. Herkesin kendi kabuğuna çekilmesi yetmiyor.
Artık müdahale zamanı geliyor. Milliyetçi Hareket Partisi kimilerine göre ön planda olan bir parti kimilerine göre belki çok ihtiyaç duyulmayan bir parti. Ama şu bilinsin ki Milliyetçi Hareket Partisi bu memleketin mayasıdır. Çin atasözünde olduğu gibi bir tane pirinç tanesi terazinin dengesini bozar. Belki benimde bir tane oyum bu ülkenin ekonomik darboğazdan kurtuluşuna vesile olacak. Yerelde bunu başlatmamız lazım. Bizler eşit şekilde hizmet etmeyi kendimize ilke edinerek bu yola çıktık. Hangi partiden olursa olsun Rabbim inşallah bu memlekete adaletli, dürüst ve hakkaniyete uygun hizmet etmeyi prensip eden bir Belediye Başkanı nasip eder. Oy verdikten sonra vatandaşın sorumluluğu bitmiyor. Herkes oy verdiği şahsa hesap soracak. Değişmezse yok olacağız. Bu ülkedeki durumu biliyoruz. Herkes kamu kurumlarında hırsızlıklardan, adam kayırmalardan ve yanlışlıklardan bahsediyor. Biz Allah’a ve ahirete inanarak hesabını soracağız.
Kim olursak olalım bizler sadece hizmet etmek için varız. Bize tebliğ edilirse layıkı ile görev yaparız. Bize değil de diğer arkadaşlarımıza tebliğ edilirse ve bu görev verilirse onun elinden tutar desteğimizi verir, duasını yaparız. Ama bir şartla olacak. Aday olan arkadaşımız haksızlıkla, zulümle yönetmeyeceğine dair söz verecek. Kazanırız veya kazanamayız ama en azından seçtiğimiz Biz ülkemiz için canımızı bile feda ediyorsak bundan sonra seçtiğimiz insanın arkasında duracağız yanlışın da hesabını soracağız ve denetimini mutlaka yapacağız. İnşallah rabbim en iyimizi milletimize layık olanı seçtirir. Önemli olan hedefe kiminle değil nasıl gideceğimizdir”