Yürümekte zorluk çeken 89 yaşındaki Mecit Bendaz’ın akülü araç isteği geri çevrilmedi.

58 yıl kamyon şoförlüğü yapan Mecit Bendaz, yürümekte zorluk çektiğini ifade ederek akülü araç için Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası’na başvurdu. Oda Başkanı Tahsin Şahin durumu Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’ye bildirmesi üzerine Mecit amca çok istediği akülü aracına kavuştu.

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin ile birlikte Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’yi makamında ziyaret eden 89 yaşındaki Mecit amca Vali Çiftçi’ye teşekkür etti. Yürümekte zorluk çektiğini ve bu akülü aracın kendisi için çok önemli olduğunu ifade eden Mecit Bendaz; ‘’68 senelik ehliyetim var. 58 sene direksiyon başında oturdum. Çok şükür kazasız belasız bugüne geldim. Şimdi emekliyim. 20 sene önce şoförlüğü bıraktım. Sayın başkanımız Tahsin Şahin’de çok iyi bir arkadışımız. Herşeyimize yardımı oluyor. Yaşımız itibariyle yürümekte çok zorluklar yaşıyorum. Çorum Şoförler Odası Başkanımız Tahsin Şahin’e bu konuda birşeyler yapabilirmiyiz dedim. O da sağolsun hemen sayın valimize ulaşarak durumuzu bildirdi. Çorum Valimiz Mustafa Çiftçi bey akülü araç konumuz ile yakından ilgilenerek hemen gerekli desteği sağladı ve bu aracı bize münasip gördü. Bizde teşekkür etmek için kendisini ziyaret ettik. Allah devletimize zeval vermesin’’ dedi.

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin ise;

Mecit amcamız şükür biraz yürüyebiliyor. Fakat kısa bir süre yürüdüğü zaman rahatsızlanabiliyor. Bana bir akülü araç temin edebilirmiyiz dedi. Bizde tabiki Mecit amca dedik. Sayın Valimize durumu bildirdik. Sayın valimizde bizleri kırmadı. Mecit amcamızın isteğini yerine getirdi. Bugünde vali beye teşekkür etmek için bir ziyarette bulunduk. Kendisinden Allah razı olsun. Çok teşekkür ederiz’’ dedi.