1 Mayıs’ta yapılacak Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ÇESOB) seçimleri öncesi ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ve ekibi tam kadro sahaya indi.

Seçimlere Çorum merkez ve ilçelerde faaliyet gösteren 23 odanın tam desteğiyle güçlü bir şekilde girmeye hazırlanan ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, kendisine destek veren çok sayıda oda başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ilçelere yönelik ziyaretlerine başladı.

Kılıç, ilk olarak Sungurlu, Alaca, Ortaköy ve Mecitözü ilçelerinde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârlar odalarını ziyaret etti. Yalçın Kılıç’a ziyaretler kapsamında Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, Yorgancılar Odası Başkanı Erdoğan Çerikçi, Taksiciler, Minibüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Mehmet Gayretli, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Köse, Elektrikçiler ve Su Tesisatçıları Odası Başkanı Erol Bozkurt, Marangozlar Odası Başkanı Ömer Latif Akdağ, Kargı Şoförler Odası Başkanı Orhan Camcı, Osmancık Şoförler Odası Başkanı Bilal Karatağ, Ortaköy Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Döndü Erarslan, Mecitözü Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Muhammed Öz, Alaca Şoförler Odası Başkanı Duran Ongu, Alaca Esnaf Odası Başkanı İsmail Ataç, Sungurlu Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Osman Aşutoğlu, Osmancık Esnaf Odası Başkanı Bayram Çalışkan, İskilip Bakkallar Odası Başkanı Osman Top, İskilip Şoförler Odası Başkanı Abdurrahman Uysal, Bayat Şoförler ve Esnaf Odası Başkanı Nazmi Kızmaz, Terziler Odası Başkan Vekili Mustafa Öztekin ve Sungurlu Şoförler Odası Başkan Vekili İsmail Pozan eşlik etti.

HER ZAMAN ESNAFIN EMRİNDEYİZ
Ziyaretlere ilişkin bir değerlendirme yapan ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, “İyi bir ekip oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Ekibim ile ‘Ben’ değil ‘Biz’ anlayışı ile yola çıktık.

Esnaflarımızı ziyaret ederek hedeflerimizi ve çalışmalarımızı anlatıyoruz. Çorum esnafının her türlü sorununda dün olduğu gibi yarında hep yanında olacağız” dedi. Sadece hizmete talip olduklarını ve asla seçim kaygısı taşımadıklarını vurgulayan ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, “Ekonomik anlamda yeni projelerle üyelerimiz için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Amacımız üyelerimizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmişlik kazanmalarına öncülük etmektir. Esnaf arkadaşlarımızın teveccühü, bizim en büyük gücümüz oluyor. 1 Mayıs’ta yapılacak birlik başkanlığı seçiminin şimdiden ilimize, ülkemize, esnaf kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

ÇESOB’ta Yalçın Kılıç rüzgarı
Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Yalçın Kılıç, 1 Mayıs’ta yapılacak birlik başkanlığı seçimleri öncesi çok sayıda oda başkanı ile birlikte ilçelere çıkarma yaptı. Kılıç, Sungurlu, Alaca, Ortaköy ve Mecitözü İlçelerinde esnaf odaları başkanlarıyla bir araya geldi. Başkan Kılıç, 1 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde üyelerden destek beklediğini söyledi. Yalçın Kılıç’a oda başkanları ‘destek sözü’ verirken, Kılıç’ın hizmetlerinden memnun olduklarını dile getirdiler. ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, “Seçim öncesi ilçe turlarımızla üyelerimizden desteklerini istiyoruz. Bu bir hizmet yarışı. Önemli olan birliktelik. Tüm oda başkanlarımıza ve üyelerimize gösterdikleri yoğun ilgi ve destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

SUNGURLU’DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, esnaf odaları ziyaretleri kapsamında ilk olarak Sungurlu Madeni Sanatkârlar Odasını ziyaret etti. Oda başkanlığına seçilen Hakkı Vargeloğlu ve yönetimi tarafından karşılanan Kılıç, hayırlı olsun temennilerini iletti. Oda Başkanı Vargeloğlu ile yaptıkları çalışmalar hakkında görüşen ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, oda yönetiminin görüş ve önerilerini dinledi. Ziyarete ilişkin açıklama yapan Oda Başkanı Hakkı Vargeloğlu, Yalçın Kılıç ve beraberindeki oda başkanlarına nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Seçimlerin gelip geçici olduğunu ifade eden Vargeloğlu, “Burada bir eviniz ve bir aileniz var. Kapımız sizlere her zaman açık. Bizler Sungurlu Madeni Sanatkârlar Odası olarak birlik ve beraberlikten yanayız” dedi.

BAŞKANLARDAN DESTEK AÇIKLAMASI
ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, ziyaretinin ikinci durağında ise Sungurlu Şoförler ve Otomobilciler Odasını ziyaret etti. Kılıç, burada Sungurlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hacı Karatekin ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Yeniden oda başkanlığına seçilen Hacı Karatekin ve yönetimine tebriklerini ileten Kılıç, yapılan çalışmalara ilişkin oda üyeleriyle bir süre sohbet etti. Sungurlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hacı Karatekin, 1 Mayıs’ta yapılacak birlik seçimlerinde ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’ı destekleyeceklerini duyurdu.

BAKKALLAR ODASI YALÇIN KILIÇ DEDİ
ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ve beraberindeki oda başkanlarının bir sonraki durağı ise Sungurlu Bakkallar ve Bayiler Odası oldu. Burada oda başkanlığında güven tazeleyen Osman Aşutoğlu ve yönetimi tarafından karşılanan Yalçın Kılıç, hayırlı olsun temennilerini iletti. Ziyarete ilişkin açıklama yapan Oda Başkanı Osman Aşutoğlu, ziyaretlerinden dolayı ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ve diğer oda başkanlarına teşekkürlerini iletti. Aşutoğlu, ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’ı yeniden birlik başkanı olarak görmek istediklerini ifade ederek, “1 Mayıs’ta yapılacak birlik seçimlerinde Sungurlu Bakkallar ve Bayiler Odası olarak mevcut ÇESOB Başkanımız Yalçın Kılıç’a tam destek vereceğiz” dedi. ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, Sungurlu’daki temasları sırasında Sungurlu Kahveciler ve Lokantacılar Esnaf Odası ile Sungurlu Terziler ve Berberler Odalarını da ziyaret etti.

Çorum’daki tek kadın Esnaf Odası Başkanı Döndü Erarslan’dan anlamlı destek
Sonuna kadar yanındayız!

Çorum’un Ortaköy İlçesindeki Esnaf ve Sanatkârlar Odasının Başkanı Döndü Erarslan, 1 Mayıs’ta yapılacak birlik başkanlığı seçimlerinde mevcut ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’ı destekleyeceklerini açıkladı. ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ile çok sayıda oda başkanı, Ortaköy Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı görevine seçilen Çorum’un tek kadın oda başkanı Döndü Erarslan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ve beraberindeki heyeti Ortaköy’de ağırlamaktan son derece mutlu olduğunu ifade eden Döndü Erarslan, 1 Mayıs’ta yapılacak ÇESOB seçimlerinde Ortaköy Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak mevcut Birlik Başkanı Yalçın Kılıç’ı destekleyeceklerini açıkladı. Erarslan, esnaf teşkilatının bir aile olduğunu ifade ederek “Yalçın başkanımızın sonuna kadar yanındayız” ifadelerini kullandı. ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ise Çorum’daki esnaf odalarında tek kadın oda başkanı olarak görev yapan Döndü Erarslan’ın teşkilat içerisinde çok özel bir yeri olduğunu belirterek şahsına ve kurumuna verdiği bu anlamlı desteklerden dolayı teşekkür etti.

Alaca ve Mecitözü kararını verdi
1 Mayıs’ta yapılacak Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği seçimleri öncesi mevcut ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’a destek açıklamaları devam ediyor.

ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ve beraberindeki çok sayıda oda başkanı, Alaca Şoförler Odası, Alaca Esnaf Odası ve Mecitözü Esnaf Odasını ziyaret etti. Heyet Alaca ziyaretinde Alaca Şoförler Odası Başkanı Duran Ongu ve Alaca Esnaf Odası Başkanı İsmail Ataç tarafından karşılandı. ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ve beraberindeki heyeti Alaca’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve Alaca Esnaf Odası Başkanı İsmail Ataç, 1 Mayıs’ta yapılacak birlik başkanlığı seçimleri öncesi Alaca’daki iki odanın da Yalçın Kılıç’ın yanında olduğunu açıkladı. Alaca Şoförler Odası Başkanı Duran Ongu ise ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’ın çalışmalarından memnuniyet duyduklarını belirterek, “1 Mayıs’ta inşallah yeniden birlik başkanımızla yolumuza devam edeceğiz” açıklamasında bulundu. ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ve beraberindeki heyetin son durağı ise Mecitözü Esnaf Odası oldu. Mecitözü Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Muhammed Öz ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı Mecitözü Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Muhammed Öz ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Mecitözü Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Muhammed Öz, ÇESOB seçimlerinde 7 oyla Yalçın Kılıç’a tam destek vereceklerini açıkladı.