Çorum Oğuzlar ilçesinde prostat hastası olan engelli vatandaş, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş’in yakın ilgilenmesiyle sağlığına kavuştu.

Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tetkiklerin ardından prostattan tedavi altına alınan Ali Uzun, tedaviye olumlu cevap verdi. Başarılı bir tedavi sürecinde hastanede tutulan Ali Uzun taburcu olduktan sonra kendisiyle ilgilenen belediye personeli tarafından Oğuzlara getirildi.

Uzun süren tedavi sürecinin ardından kontrollerine devam edilen engelli vatandaş Ali Uzun (61), Başkan Ateş’i makamında ziyaret ederek desteklerinden dolayı duygu dolu bir ortamda teşekkür etti.

Oğuzlar Belediyesi sosyal belediyecilik alanındaki projeleriyle adından sıkça söz ettirirken vatandaşın da her ihtiyacında yanında oluyor. Göreve geldiği günden bu yana sosyal belediyeciliği ilke edinen Belediye Başkanı Orhan Ateş vatandaşın sorunlarıyla bizzat ilgileniyor. Başkan Ateş’in talimatıyla Oğuzlar Belediyesi tarafından bir süre önce Çorum’a götürülerek tedavi ettirilen engelli vatandaş Ali Uzun belediyeye kadar gelerek belediye çalışanları ve başkan Ateş’e bizzat teşekkür ederek bu mutluluğu kendileriyle paylaşmak istediğini belirtti. Belediye Başkanı Orhan Ateş, kendisini makamında ziyaret ederek teşekkürlerini ileten Ali Uzun’un mutluluğuna ortak oldu.

Yakın ilgisinden dolayı Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş’e  ve belediye çalışanlarına teşekkür eden Ali Uzun, “ Başkanıma çok teşekkür ederim. Bir seneden fazladır hasta olarak yatıyordum. Tedavimi yaptırdı, şu an sağlığıma kavuştum. Kendisinden Allah razı olsun” dedi.

Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş ise aldıkları iyi haberle mutlu olduklarını belirterek, “Oğuzlar Belediyesi olarak vatandaşımıza sahip çıkıyoruz. Onların sorunlarını kendi sorunlarımız gibi önemsiyoruz. İhtiyacı olan Oğuzlarlı hemşerilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında çaba gösteriyoruz. Ali Uzun’un sağlığına kavuşması için tedavisi konusunda bizzat ilgilendik. Ali kardeşimizin sağlığına kavuşmuş olmasından da ayrıca mutluluk duyuyoruz’’ diye konuştu.