İskilip Belediye başkanı Ali Sülük’ün İstanbul’da değişik zamanlarda gerçekleştirdiği ziyaret ve görüşmeler meyvesini vermeye başladı. Başkan Ali Sülük’ün dönem dönem Kazakistan Tarım Bakanı Saparhan Omarov  ve Dışişleri Bakan yardımcısı Almas Aidarov ile gerçekleştirdiği görüşmeler neticesinde Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi İskilip’e geliyor.

İskilip’te Büyük Kazak Şair ve Din Alimi Abay Kunabayoğlu Adına,  Abay Parkı  ve Abay Odası Açılışı Yapılacak

Kazakistan Ankara  Büyükelçisi  Abzal  Saparbekuly İskilip ziyareti esnasında  Abay Parkı ve Abay odasının açılışını gerçekleştirecek. Kazakistan’da milli kahraman ve milli şair olarak bilinen Türk dünyasında saygı ile anılan Abay Kunabayoğlu şiirleri ile birlikte İslam ilmine verdiği katkılar ile de tanınıyor.

Türksoy, 2020 Yılını Doğumunun 175. Yılı Münasebetiyle  Abay Kunabayoğlu Anma Yılı  Olarak İlan Edildi

Doğumunun 175. yılı münasebetiyle Türk Kültürü Teşkilatı  tarafından  Abay Kunanbayoğlu  yılı olarak ilan edildi.

Büyükelçi Abzal Saparbekuly İskilipli İşadamları İle Görüşecek

Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekury İskilip’te 10 işadamı ile toplantı düzenleyip işletmeleri ziyaret edecek. İlçemizdeki ayakkabı ve mobilya üzerine imalatta bulunan işletmeleri gezecek olan büyükelçiye kalabalık bir devlet erkanı eşlik edecek.

Başkan Ali Sülük, “İlçemizi Dünyaya Açıyoruz”

İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük, Kazakistan Büyükelçisinin İskilip ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamalar da; “İskilip’i tarihi ve kültürel özelliklerini yurtdışında da tanıtmak ve ilçemizdeki müteşebbisleri Kazakistan büyükelçisi ile bir araya getirerek ilçe ekonomisine büyük katkılar kazandırmayı amaçlıyoruz. Açılışını gerçekleştireceğimiz büyük şair ve İslam dini alimi Abay Kunabayoğlu’nun Abay odası ve Abay parkı ile Kazakistan’da İskilip’in adını duyurmayı hedefliyoruz” dedi.