Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen’in ilçenin meşhur lezzeti tulum peyniri ile ilgili yaptığı çalışmalar verimli sonuç aldı.

Konuyla yakından ilgilenen Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Sarı, Başkan Şen’i makamında ziyaret ederek projenin uygun görüldüğünü söyleyerek ” hayırlı olsun” dedi.

Müdür Sarı konuşmasında; ” Belediye Başkanımız Zeki Şen ile birlikte  ilçenin meşhur lezzeti tulum peyniri ile ilgili hazırladığımız 250 bin liralık projemiz Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından uygun görüldü.İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Kendisine yapılan müjdeli ziyaretten dolayı müdür Sarı’ya teşekkür eden Başkan Şen;  ” Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ilçemizin meşhur lezzeti tulum peyniri projemizin Bakanlığımız tarafından uygun görülmesi bizlere büyük mutluluk yaşattı.250 bin liralık projemiz ile seri üretim atölyemiz ve soğuk hava depomuzun kurulumu gerçekleşerek, Kargı Belediyemizin işletmeciliğinde ilçemizin meşhur tulum peynirinin tadını yurt geneline tanıtacağız.Projemizin uygun görülmesinde emeği geçen tüm herkese şahsım ve ilçe halkım adına teşekkür ederim.” dedi.

Haber: İbrahim EFE – KARGI