31 Mart 2019’daki yerel seçimler yaklaşırken, kentte kadın muhtar adayları sahaya inip çalışmalara başladı. Çorum’da uzun yıllardır evden eve taşımacılık ve nakliyecilik işiyle uğraşan 48 yaşındaki Şemsi Özdemir, yerel seçimler öncesi Kale Mahallesi Muhtarlığına aday olduğunu açıkladı. Kadınların ev ve iş yaşamındaki başarısını yerel yönetimlerde de bir anne titizliği ve şefkati ile başaracağına inancıyla mahalle sakinlerinin desteklerini beklediğini vurgulayan Şemsi Özdemir, kadınların toplumsal sorumluluğunun gereği olarak muhtarlığa aday olduğunu ve seçimi kazanacağına inandığını söyledi.
GÜZEL HİZMETLER GELECEK
Öncelikle eşinin, ailesinin ve ardından yakın çevresi ile kadınların onay ve desteğiyle Kale Mahallesine muhtar adayı olmaya karar verdiğini, kadının toplumdaki yeri ve önemiyle yaşamın her alanında başarılı olduğunu, kadınların toplumsal sorumluluğunun her geçen gün arttığını vurgulayan Özdemir, “Kadının var olduğu yerde başarı ve toplumsal paylaşma yaşam düzeyimize de yansır. Tüm mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum. Bu anlamda mahallemdeki diğer muhtar adayı olacak rakiplerime de başarılar diliyorum” dedi.
KADINLARIN SESİ OLACAĞIM
Mahalle sakinlerine hizmet etmek için aday olduğunu açıklayan evli ve 3 çocuk annesi Özdemir, mahalle sakinlerini ve özellikle de mahalleli kadınları ziyaret ederek seçim çalışmalarına başladığı belirterek, “Mahallemdeki bayanların sesi olmak istiyorum. Seçildiğim taktirde; işlerini yürütmekte karşılaştıkları sosyal çekinceleri aşamayan kadınlarımıza çok büyük bir kolaylaştırıcı unsur olacağıma inanıyorum. Kadın ve erkeğin yönetim tarzı arasındaki farkındalığı ortaya koyacağıma inanıyorum. Evimin temizliğine, düzenine gösterdiğim özeni bütün mahalleme yansıtmak istiyorum. Kadın hamaratlığını mahallenin her köşesine yansıtmak, ilgili kamu-kurum ve kuruluşlarımızla görüşerek sorunun adresi değil, çözümün adresi olmaya çalışacağım” şeklinde konuştu.
Şoförler Odası tam destek verdi
Kale Mahallesine muhtar adayı olan nakliyeci Şemsi Özdemir, ilk ziyaretini eşiyle birlikte üyesi olduğu Şoförler ve Nakliyeciler Odası’na yönelik gerçekleştirdi. Burada Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin tarafından karşılanan Özdemir’e oda başkanı Şahin’den tam destek geldi. 3 çocuk annesi Şemsi Özdemir’in bir yandan ev ve nakliyecilik işlerine koştururken diğer yandan da titiz bir şekilde seçim çalışmalarını yürüttüğünü anlatan Tahsin Şahin, Özdemir’in seçilmesi halinde Kale Mahallesine çok güzel hizmetlerde bulunacağına yürekten inandığını dile getirdi. Şahin, “Şoförler ve Nakliyeciler Odası olarak üyemiz Şemsi Özdemir’e çıkmış olduğu bu yolda her zaman destek olmaya çalışacağız. İnşallah seçilir, Kale Mahallesine yeniden bir kadın eli değer. Şimdiden adaylığının Çorum’a ve Kale Mahallesine hayırlı olmasını temenni ediyor, seçim çalışmalarında kendisine ve ekibine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.