2019´da gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Osmancık Belediye Başkanlığı için İyi Parti´den ilk aday adayı Veteriner Özkan Uysaler oldu

Veteriner Özkan Uysaler Aday Adaylığı açıklamasını İlçe Balkanı Mustafa Boyacı, yönetim kurulu üyeleri ve kalabalık bir katılım ile İyi Parti İlçe binasında gerçekleştirdi.
Adaylık tanıtımının açılış konuşmasını açılış konuşmasını yapan İYİ Parti İlçe Başkanı Mustafa Boyacı, “Bu akşam ilk aday adayımız Özkan Uysaler açıklamasını yapacak. Adayımız, genç, dinamik, çalışkan, işinde başarılı, uyumlu genç bir arkadaşımızdır. Özkan beyin bu günlere gelmesinde emekleri olan babası Hüseyin beye, annesi Hacer hanıma, eşi Zeliha hanıma teşekkürlerimi sunuyorum.
Ülkemizde ötekileştirme, insanları ayrıştırma, ikilik oluşturmaya çalışıyorlar. Millettin parası, hakları gaslediliyor. Biz Özkan Uysaler beyle adil, eşitliklere ve riyakâra saygı duyan, ilçemizde hoşgörü ortamı oluşturacak bir yönetim anlayışında olacağız.  Osmancık için el ele olacağız. Osmancığı hep beraber yöneteceğiz. İlçeyi kim yönetecek değil. Nasıl yönetecek anlayışındayız. İsimlerden çok, ilkelerden yanayız. Osmancık´ta adalet, eşitlik, sevgi ortamı, hoş görü sahibi insanları bir araya getireceğiz. Osmancık İYİ olacak Türkiye İYİ olacak” dedi.
Katılımın yüksek olduğu programda adaylık açıklamasını yapan Uysaler ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Bugün katılımınızla onurlandırdığınız bu salonda hem şahsım hem de sevgili Osmancıklılar için almış olduğum önemli bir kararı paylaşmak için bulunuyoruz. Osmancığımızın gelişip kalkınması, dürüst şeffaf adil bir belediyecilik için belediye başkanlığına İYİ partimizden bende aday adayıyım.
Her şeyden önce 2019 yerel seçimlerinin Osmancığımıza ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca ilçemizin kuruluşundan bu yana ilçemize gerçekten hizmet etmiş olan tüm yöneticilerimize de teşekkürlerimi sunuyor, amacı gerçekten ilçemize hizmet etmek olan diğer tüm aday adaylarına da bu yolda başarılar diliyorum. Hepimizin ortak gayesinin ilçemiz olmasını umarak ta centilmence bir seçim süreci geçirmeyi temenni ediyorum.
Sevgili arkadaşlar öncelikle kendimden bahsetmek istiyorum.1979 yılı Osmancık doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Osmancıkta tamamladım. 1997 yılında yüzüncü yıl üniversitesi veterinerlik fakültesini kazandım ve 2002 yılında eğitimimi tamamlayarak aynı yıl Osmancıkta özel veteriner hekim olarak çalışmaya başladım. Veteriner hekimliğin yanı sıra kısa bir süre inşaat sektörüyle uğraştım. Şu anda da hem veteriner hekimlik hem de damızlık ve süt üretim işletmeciliği yapmaktayım. Evliyim ve 3 çocuk babasıyım.
Şimdi birkaç cümleyle bu kararı almamdaki gerekçelere değinmek istiyorum.
Üniversite eğitimi dışındaki tüm hayatını Osmancıkta geçiren, veteriner hekim olarak bir esnaf, babası çiftçi ve esnaf, eşi öğretmen biri olarak ilçemizin tüm sorunlarının, tüm gereksinimlerinin farkındayım. Bunların çözümü ve temini için gerekli alt yapıya sahip olduğumu düşünüyor ve Osmancık için çok şey yapabileceğime inanıyorum. Bu sebeple tüm parti teşkilatımızın, dostlarımızın, kıymetli büyüklerimizin ve ailemin de desteğiyle bu hizmet yarışında olduğumu bildirmek isterim.
Demokratik olgunlukla, hiçbir siyasi tehdidin olmadığı, tüm seçmenlerin özgür iradeleriyle karar verdiği bir seçim olacağına inanarak katılımlarınız için teşekkür ediyorum.”
Uysaler konuşmasının ardından aday adaylığı başvuru formunu Boyacı´ya teslim etti.