İyi Parti Osmancık İlçe Başkanlığı düzenlenen törenle açıldı.

Osmancık Yazı Mahallesi Orgeneral Ahmet Çörekçi Caddesi Park Kahvesi üzerinde bulunan Osmancık İYİ Parti İlçe Başkanlığı kalabalık bir katılım ile açılışı gerçekleşti.

İYİ Parti Osmancık İlçe Başkanlığı açılış törenine, İl Başkanı Bekir Özsaçmacı’nın yanı sıra Merkez İlçe Başkanı Hasan Yetik, İYİ Parti Osmancık İlçe Başkanı Mustafa Boyacı, Çorum Milletvekilleri aday adayları Hatice Çolak, Sefer Yılmaz, Fatih Mehmet Arslan, Eralp Armakan, Süleyman Yetikcan, İsmail Oktay, Nevzat Atmaca, Bilal Çevirim, parti yönetimi ve parti üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Osmancık İYİ Parti İlçe Başkanı Sefer Mustafa Boyacı; “Başkanımız ile ekibimizle yaklaşık altı aylık bir çalışma ile iyi yerlere geldik. Çok keyifli ve zevk aldığımız başarılı ile gurur duyduğumuz bir çalışmalar gerçekleştirdik. Ülkemizin olağanüstü bir süreçten geçtiğini hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla hepimize çok önemli görevler düşüyor. Vatandaşlar olarak artık ampule değil güneşin peşinden gidelim istiyorum. Bundan sonraki çalışmalarımızda İl Başkanımız, vekil adaylarımız ve teşkilatımız ile beraber daha çok gayret göstereceğiz, milletimize daha çok hizmet etmeye çalışacağız. İnşallah gönlümüzden geçen başarıya ulaşacağız. Adaylarımızı mecliste görmek istiyoruz makamlarında ziyaret etmek istiyoruz. Tekrar aramızda bulunduğunuz için çok teşekkür ediyorum bu yolda hepimize başarılar diliyorum. Osmancık İYİ Parti teşkilatı olarak her zaman hepinize kapımız sonuna kadar açık” dedi.

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, yaptığı açılış konuşmasında İYİ Partinin yeni bir parti olmasına rağmen 24 Haziran da yapılacak olan erken seçime hazır olduklarını belirtti.

Osmancık teşkilatı İlimiz ile aynı zamanda kurulan ilçe teşkilatı olarak yol aldı. İstişareli birçok çalışmalarımız oldu. Türkiye’nin içerisinden geçtiği süreci hepiniz görüyorsunuz. İYİ Parti’nin kurulum aşamasında ve teşkilatların oluşmasından hemen sonra erken seçim kararı alındı. Bununla birlikte partimizin seçime katılıp katılmamasıyla ilgili tartışmaların yaşanması bunun da İYİ parti’nin kanunlarla ve yasalarla elde etmesi olduğu hakkın gasp edilme aşamasına gelmiştir. Ama yolumuz önümüz açık. 100 bin imzayı 4 saatte 117bin imza ile tamamladık. Dengeleri bozduk. İYİ Parti çok güçlü bir şekilde geldi. Halkımızın arasında içerisinde bir korku hali meydana gelmiş. Bununda altında adaletin ve hukukun hiçe sayıldığının bir göstergesidir. Ana neden ve esaslar bunlardır. 24 Haziran’da tarihi bir imza atabilmek için seçim çalışmalarımıza ara vermeden çalışmaya devam edeceğiz. Osmancık İYİ Parti binası İYİ Parti teşkilatına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İYİ Parti Çorum Milletvekili aday adaylarının da tanıtıldığı törenin ardından Osmancık çarşı esnafı tek tek ziyaret edilerek parti hakkında esnaflara bilgi veridi.