Yerel seçimler yaklaşırken, kulisler de ısınmaya başladı.  31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler için partilerde hareketlilik 5 ay kala başladı.

Peki, Siyasi partilerin muhtemel Osmancık Belediye Başkan aday adayları kimler?

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Siyasi partilerin muhtemel Osmancık Belediye Başkan aday adayları kimler? 

Yerel seçimler yaklaştıkça Çorum’un tüm beldelerinde olduğu gibi Osmancık’ta da Partilerin çıkaracağı belediye başkan aday adayları da gündeme gelmeye başladı.   İşte Siyasi Partilerin Osmancık belediyesi başkanlığı için muhtemel aday adayları!

Ak Parti’den mevcut Başkan Hamza Karataş ve İl Genel Meclisi Üyesi Süleyman Şener’in basın aracılığı ile yaptığı açıklama ve Salih Osman Fındık’ın Ak Parti’nin verdiği başvurusu süresinin bitimine iki gün kala Sosyal Medya hesabı üzerinden “Çok kıymetli hemşerilerim değerli büyüklerim saygıdeğer hanımefendiler beyefendiler 12 Kasım 2018 tarihinde saat 14:00 te sizlerle birlikte Osmancık Ak Parti İlçe teşkilatımızda 2019 yerel seçimleri için müracaat ve aday tanıtım toplantısı düzenlenecektir katılımınız bizlere onur verecektir. Saygı ve sevgilerimle.  Herşey Osmancık İçin” şeklinde yaptığı açıklama ile aday adaylıkları kesinlik kazandı.

 Ak Parti’nin 12 Kasım’a kadar aday adaylığı için başvuru süresi vermesine rağmen, bu zamana kadar hiçbir resmi başvuru olmaması, kimlerin aday adayı olarak başvuru yapabileceği söylentilerini artırdı.

Osmancık’ta siyasi arenada isim yapmış tecrübe sahibi siyasi çevrelerin değerlendirmeleri ve vatandaşların kendi aralarında fısıltı habercilikle yaptıkları değerlendirmelere göre ise partilerin muhtemel aday adayları yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.

Bu süreçte derin bir sessizliğin olması ise vatandaşların muhtemel aday adayları isimleri üzerinde yaptıkları yorumlar kulaktan kulağa dolaşmaya başladı.

İşte, vatandaş ve siyasi çevrelerde yorumlarla gündeme gelen hangi partiden, hangi isimlerin aday adayı olacağı söylentileri ile öne çıkan isimler.

Kulislerde en çok konuşulan ise iktidar partisi Ak Parti aday adaylarının Cafer Karlı, Recep Çıplak,  Mehmet İsmail Şahiner, Faruk Ağaçbacak ve Nuray Karakaya olabileceği gündeme geliyor.

CHP ve İyi Parti’den aday adaylığı başvurusu düşünenlerin ilçe başkanlarına şifahi olarak dile getirdikleri bilgilerine ulaşılırken, bu isimler ilçe başkanları tarafından bir sır gibi saklanıyor ve  “kimler?” sorusu geçiştirilerek her hangi bir açıklama yapmaya yanaşılmıyor.

Öte yandan, geçmiş dönem Ak Parti’den seçilerek Belediye Başkanlığı yapan Bekir Yazıcı’nın MHP’den Aday olacağı söylentileri daha çok ön plana çıkarken, bazı çevrelerde ise Bekir Yazıcı’nın Ak Parti’den ayrılmadan siyasete devam edeceği ve aday adaylığı için başvurusunu Ak Parti’ye yapacağı konuşuluyor. MHP İlçe Başkanı Satılmış Karatağ’a, Bekir Yazıcı’nın adaylığının telefon görüşmesi ile ne dereceği doğru olduğu sorulduğunda alınan cevap, “Geçmiş dönem Ak Parti’den seçilerek ilçemize belediye başkanı olarak hizmet veren Bekir Yazıcı tarafından partimize şifahi veya yazılı her hangi bir başvurusu yok. Böyle bir başvuru yokken bazı çevreler tarafından geçmiş dönemde Ak Parti’den seçilerek belediye başkanlığı yapan bir ismin partimizle gündeme getirilmesi hiç hoş bir söylenti değil. Şayet, Bekir Yazıcı partimizden aday olmayı düşünüyorsa, gelir resmi başvurusunu yapar. Her başvuru yapan aday adayı gibi kendisinin de başvurusu partimiz tarafından değerlendirmeye alınır” şeklinde oldu.