Osmancıklı İşadamı İzzet Karakaş Osmancık Belediye Başkanlığı için Ak Parti´den aday adayı olduğunu açıkladı.

Osmancık´ta uzun yıllardır ticaretle de uğraşan Karakaşlar Otomotiv sahibi işadamı ve Belediye Meclis Üyesi İzzet Karakaş Ak Parti İlçe Teşkilatında düzenlediği basın toplantısında aday adaylığını açıkladı.

Karakaş´ın adaylığını duyurduğu basın toplantısına Ak Parti İlçe Başkanı Hakkı Güngör, Ak Parti Yönetim Kurulu Üyeleri, partililer ve Karakaş´a destek için gelen aile ve akrabaları ile vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Hakkı Güngör teşkilatına ve İzzet Karakaş´ı yalnız bırakmayıp destek veren katılımcıları selamlayarak konuşmasına başladı. Güngör; “Bilindiği Üzere 31 Mart 2019 yerel seçimlere hazırlık diğer partilerde olduğu gibi AK Partimizde de coşkuyla çalışmalar başlamıştır.

Bu çalışmalar yoğun talep üzerine uzatılmıştır. AK Parti büyük bir davadır. Bu ülkenin geleceği için siyasi dürümdür. Başında olan genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanımız hem ülkemiz için hem de ülke dışındaki diğer mağdur insanlar için önemli bir liderdir. Bizlerde bu yerel seçimlerde liderimizi ve partimizi en üst seviyelerde tutmaya çalışacağız. AK Parti büyük bir parti oluşu nedeniyle aday adaylığı taleplerini daha yoğun istiyor ve yaşıyoruz.  Tüm aday adayları bizim için önemli ve değerlidir.

Aday adaylığı süreci tamamlandığında adayımız kimse el birliği ile güçlü bir şekilde inşallah ilçemizde partimizi ve Türkiye´yi en iyi şekilde temsil edecektir.  Burada aday adayı olan Sayın Hacı ağabeyimiz büyüğümüz İzzet Karakaş´a başarılar diliyorum. Allah bu çıktığı yolda mağlubiyet versin diliyor, kendisi için milletimiz için, ülkemiz için, hayırlısı neyse o olsun istiyor ve başarılar diliyorum” dedi.

İzzet Karakaş; “Sevgili İlçe Başkanım, değerli Parti yönetimdeki arkadaşlarım, saygıdeğer işadamlarım, arkadaşlarım ve ailem hepiniz hoş geldiniz.

Değerli misafirlerim uzaktan yakından buralara gelip beni yalnız bırakmayan ve gelemeyen olup tebriklerini ileten tüm dostlarım tekrar hoş geldiniz sefalar getirdiniz. İlçemizi, Osmancığımızı çok seven biri olarak bu yolda AK Partiden Belediye Başkan aday adaylığımızı koyduk. Öncelikle çok şanslı bir ilçe halkı olduğumuzu vurgulamak isterim. Geçtiğimiz günlerde ilçemizden AK Parti Milletvekili Sayın Oğuzhan Kaya´yı çıkardık. Bu bizim için halkımız için ilçemiz için büyük bir nimet. Bu sayede el birliği ile Osmancığımızı en iyi yerlere hızlı bir şekilde taşıyacağımıza emin olabilirsiniz. Beni hepiniz uzaktan yakından tanıyorsunuz. Ticaretle uğraşan bir işadamıyım. Memleketimize hizmet vermeye çalışmak için Allah´ın izni ile bu yola çıktık. Siz değerli Osmancık halkının destekleri doğrultusunda bu yolda ilerleyebilirsek şayet Osmancığımızı el birliği ve ekibimiz ile daha da ileriye taşımak için var gücümüzle uğraşıp hizmet vereceğiz. Osmancığın en büyük şansı ise bir Milletvekilimizin oluşudur. Milletvekilimizle el birliği ile Osmancığı bir başka Osmancık yapmak için uğraşacağız. Osmancıkta gözle görülen veya görülmeyen bütün eksikleri ve talepleri ivedilikle inşallah tamamlayacağız. Osmancığı anlatmama gerek yok bunu hepimiz biliyoruz. İlçemiz doğasıyla, kültürüyle, tarihiyle, Kızılırmağı ile her şeyi muazzam olan bir ilçe. Kırkdilim çalışmalarının tamamlanması ile ilimiz Çorum´a ulaşım rahatlaması ile ekonomik olarak daha da güçleneceğiz. Bu ulaşım sayesinde çevre ilçelerden ve köylerden ekonomimizi hareketlendirecek katılımlar gerçekleşecektir. Özellikle asfaltsız ne mahalle ne de sokak kalmayacak şekilde çalışmalara imza atarak halen devam eden doğalgaz çalışmalarını hızlandırarak doğalgaz girmeyecek kapı kalmayacak şekilde çalışmalarımıza yön vereceğiz.  Tabi nasip olup ta bu yolda devam edersek memleketimiz için ne gerekli ise onu yapmaya canı gönülden talibiz. Hakkımız hayırlı olacaksa olsun hayırsızsa olmasın istiyorum. Biz partimizde bu davamızda hangimiz başa gelecekse gelsin amacımız Osmancık için bir şeyler yapmak olsun istiyorum. Diğer arkadaşlarıma da çıkmış oldukları bu yolda başarılar diliyorum. Başta hanımım ve ailem olmak üzere bana destek veren tüm dost ve yakınlarıma sonsuz teşekkür ederim sağ olun var olun” dedi.

Karakaş´ın açıklamasına katılan coşkulu kalabalık parti binası önünde fotoğraf çekinerek hayırlı olmasını dilediler.