İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay ve İl Genel Meclis Üyeleri  Ünal Nalçacı,Mehmet Bektaş Oğuzlar ‘a ziyarette bulundu.

İl Genel Meclis Başkanı ve İl Genel Meclis Üyeleri Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım’ a, Oğuzlar Kaymakamı Onur Titiz ‘e, Oğuzlar’ a yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Kuşcu ‘ya makamlarında gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından AK Parti İlçe teşkilatına ziyaret gerçekleştirerek istişarede bulundular.

Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım ve Oğuzlar İl Genel Meclis Üyeleri Arif Çamiçi ve Abdullah Tiryaki’ nin de iştirak ettikleri kurum ziyaretlerinin akabinde Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım tarafından İl Genel Meclisi Başkanı Osman Günay ve İl Genel meclisi üyelerine Obruk Barajı üzerinde yer alan Altın Koz Sosyal Tesislerinde; Oğuzların turizm potansiyelinin  arttırılması için sahil yolunun gerekliliği ve kıyı kenarı çizgisi hakkında bilgi verildi. Projeleri ve bunların hayata geçmesinin ehemmiyetini aktaran Yıldırım ; “Sahil Yolu Projesi ilçemizin kabuğunu kırıp turizm potansiyelini arttırması için elzem bir projedir. İlçemizin çevre ilçelerle ulaşım ağının gelişmesi ile hem Oğuzlarımız hem de çevre ilçelerimiz hep birlikte gelişecek ve bu gelişim ile birlikte Çorumumuz büyüyecek. Sahil Yolu projemizin hayata geçmesi bölgemizin kaderini değiştirecek. 12 milyon metre küp hacmi ile Türkiye ‘nin en geniş gövdeli barajları arasında yer alan;   bölgemize adeta bir yapay deniz ortamı yaratan Obruk Barajımız ve muhteşem doğamızın birlikteğiyle Oğuzlarımız Saklı Cennet konumunda. Sahil yolunun yapılması ile bu saklı cennet herkesin bildiği bir cennet haline dönüşecek. Sahil şeridi boyunca yapılacak kıyı şeridi çizgisi ile de Obruk Barajı kenarına turizm altyapısını güçlendirmeye yönelik çalışmalar yapılabilecek. Sahil Yolu ve kıyı çizgisi çalışması bölgemizin bacasız sanayi turizm ile gelişebilmesi için elzemdir. “şeklinde açıklamalarda bulundu.