Ankara Altındağ Belediye Başkan Adayı hemşehrimiz Asım Balcı oldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle bugün düzenlenen aday tanıtım toplantısında Ankara’nın 25 ilçesinin belediye başkan adayı resmen açıklandı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Genel Sekreteri hemşehrimiz Doç. Dr. Asım Balcı, Altındağ Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Balcı’nın ismi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edildi.

ASIM BALCI
Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olan Doç. Dr. Asım Balcı, 1971 Çorum Osmancık’ta doğdu. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Doç. Dr. Asım Balcı, yüksek Lisansını ABD’deki University of Kentucky’de tamamladı. Daha sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde doktorasını bitiren Balcı, bir süre Muğla Üniversitesi’nde görev yaptıktan sonra, 2003-2007 yıllarında Sağlık Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak görev aldı.
Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi olarak görev yapan Doç. Dr. Asım Balcı, 2007-2010 yılları arasında da Türksat A.Ş. de e-Devlet ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevlerinde bulundu. Balcı, 2010-2013 yılları arasında Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevini yürüttü. Son olarak, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yapan Balcı, birçok AB projesinde de yer aldı.
Asım Balcı’nın çok sayıda yayınlanmış makale ve kitabı bulunuyor. İyi düzeyde İngilizce bilen Balcı, evli ve iki çocuk babası.