Yasal Uyarı

Sitemizde Çorum’da ve ilçelerinde meydana gelmiş olaylarla ilgili haberler, her sektörden kuruluşların basın bültenleri, köşe yazıları, röportajlar, dergi yazıları, karikatürler, videolar vb. argümanlar bulabilirsiniz. Bu paylaşımlarda muhakkak argümanın kime ait olduğuna dair bir bilgi göreceksiniz. Bu sebeple, bu paylaşımlardan dolayı site yönetimine suç isnat edilemez. Ayrıca paylaşımlara üyelerin yaptığı yorumlardan da site yönetimi sorumlu tutulamaz.
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarakda hizmet vermektedir.
İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ismailkabakdere@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler tarafımızdan incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
www.kizilirmakhaber.com, site dışına verilen linklerin sorumluluğunu almaz.
Yazılardaki fikir ve değerlendirmeler yazarlara aittir ve aksi belirtilmediği sürece http://www.kizilirmakhaber.com’in görüşlerini yansıtmaz. Bütün hukuki sorumluluk yazara aittir.
Hakaret içeren, TCK’ya aykırı ifadeler barındıran, içerikle ilgisi olmayan yorumlar yayımlanmaz. Yorumlarda geçen ifadelerin sorumluluğu yorumu yapan kişiye aittir.www.kizilirmakhaber.com’e yorum ekleyen okura ait IP adresi, E-mail adresi ve Ad-Soyad bilgilerini saklama ve resmi makamlarca istendiği takdirde okurun bilgisine ve onayına başvurmaksızın paylaşma hakkına sahiptir.