Osmancık Gemici Mahallesi’nde halı saha yapımına başladı.

Osmancık’ta gençlerin ilgisini spora yönlendirmek maksadıyla Osmancık Gençlik Merkezine bağlı olarak faaliyet gösterecek olan Halı Saha Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaptırılmakta.

Açılan ihaleye toplam 6 firma teklif vermiş olup, ihaleyi en uygun teklifi veren ve Osmancık’ ta faaliyet gösteren firma sahibi Alperen İnşaat 192.650.00TL bedel ile ihaleyi almayı hak kazandı.

Yüklenici firma Alperen İnşaat’ın yetkilisi Kemal Yücel Kurşun, halı sahanın gençleri sokaklarda boş vakit geçirip kötü alışkanlıklar kazanmamaları açısından çok önemli bir yatırım olduğunu ve Osmancıklı olarak bu işi yapmaktan onur duyduğunu dile getirdi.

İşin bitim süresinin 180 gün olarak belirlendiğini ancak gençlerin hizmetine bir an önce sunmak amacıyla halı sahayı 2018 Mayıs ayı sonuna kadar teslim etmeyi planladıklarını açıklayan Kurşun, Gemici mahallesinde hizmete açılacak olan tesisin, çocukların ve gençlerin boş vakitlerini spora yönlendirirken yatırım konusunda yetersiz kalan Gemici Mahallesi için de güzel bir yatırım olduğunu ifade etti.

Kurşun; sahayı biran önce Osmancık’a kazandırmak için çalışmalara hızla devam etmekte olduklarını sözlerine ekledi.