Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ilçeye bisiklet yollarının yapılacağını duyurdu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında, Osmancık´ta düzenlenen bisiklet turu sonrası başkan Gelgör´den çevreci ulaşımı tercih edenlere müjdeli haber geldi. Başkan Gelgör bisiklet turu sonrası, ilçeye bisiklet yollarının yapılacağını duyurdu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında, Osmancık´ta bisiklet turu düzenlendi. Osmancık´ta İlçe Gençlik ev Spor Müdürlüğü Ada Spor Tesislerinde düzenlenen törenin ardından yoğun katılım ile başlayan bisiklet turuna gençler ilgi gösterdi.

Renkli görüntülere sahne olan bisiklet turuna, Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Osmancık Emniyet Müdürü Bahadır Vurgun, Osmancık Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Cebeci, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel,  Osmancık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah Küçükgöz, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye Encümen üyeleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Bisiklet turu sonrası sosyal medya hesabından görselleri paylaşan başkan Gelgör; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında bisiklete özendirmek ve bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla İlçe protokolü ve vatandaşlarımızın katılımı ile bisiklet turu düzenlendi. Belediye olarak şehrimize bisiklet yolları yapacağız. Bisiklet kullanımı kolaylaşacak ve yaşamın önemli bir parçası haline gelecektir” notunu düştü.