Kısa adı OSMİAD olan Osmancık İş Adamları Derneği’nin gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulunda Fatih Ergün güven tazeleyerek oy birliğiyle tekrar başkan seçildi.

Şehit Mustafa Ayna Tabiat Parkında gerçekleştirilen Osmancık İş Adamları Derneği Genel Kurulunda Divan Heyetine Selim Bilge, İzzet Karakaş ve Mustafa Boyacı seçildi.

Divan Heyeti oluşturulmasının ardından, Başkan Fatih Ergün yaptığı açılış konuşmasında, Osmancık İş Adamları Derneği’nin (OSMİAD) 2008 yılında ilçenin ekonomisine yön veren ve büyük katkılar sağlayan iş adamları tarafından kurulduğunu, kurulduğu günden bu güne kadar yapılan çalışmalarla OSMİAD’ın büyük bir misyon üstlendiğini ifade etti. Derneğin en önemli kazanımlarından birinin de  Çorum Ticaret Odası’nın işlemlerinin Osmancık’ta da yapılmasını sağlanmasının olduğunu, gelecek dönemde de derneğin etkin çalışmalarının ve faaliyetlerini daha da artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Ergün, Osmancıklı İş Adamları olarak ilçeyi ekonomik alanda daha üst seviyelere taşımaya çalıştıklarını belirterek, OSMİAD’ın tüm üyeleriyle birlik ve beraberlik içerisinde Osmancık’ın her alanda söz sahibi olması için mücadele etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Başkan Ergün’ün yaptığı açılış konuşmasının ardından geçmiş dönemin raporlarının okunması sonrası seçime geçildi.

Gerçekleştirilen Genel Kurulda Yönetim Kurulu Başkanlığına Fatih Ergün tekrar seçilirken,  Yönetim Kuruluna Birtan Küçükali, Oğuz Adıyaman, Yüksel Çapar, Erdal Kanıtemiz, Mahmut Atmaca, Sezgin kaya, Denetim Kurulu ise Selami Çaylak, Recep Çelik ve Lütfullah Çuhacı’dan oluştu.