Osmancık Emekliler Derneği üyeleri piknikte buluştu.

Üyeleri olan emeklilere stres atmalarına olanak sağlayan Osmancık Emekliler Derneği piknik organize etti. Dernek üyeleri Kargı Tatil köyünde piknik programında buluştu.

Osmancık Emekliler Derneği, üyelerine yönelik programlar düzenleyerek rutin hayatlarının dışına çıkarmayı amaçlıyor. Sosyal etkinliklerle emeklilerin stres atmasını sağlayan dernek 3 Temmuz 2019 Çarşamba günü düzenlendiği piknik programıyla, 2000 yılında Kargı Gurup tarafından Kargı Başköy Kışla mevkiinde 20 dönüm arazi üzerine Durmuş ve Yılmaz Çelik kardeşler tarafından kurulan tatil köyünde üyelerinin kaynaşmasına vesile oldu.

Bu kapsamda Emekli Milli Eğitim Öğretmenevi Müdürü Servet Sayın, Emekli Öğretmenler Muharrem Meral,  Ali Osman Yağan, İlhami Göl, Emekli Maliyeci Dursun Büğrü, Serbest Meslek Emeklisi Mehmet Akman, Emekli PTT Müdürü Mehmet Şevket, Emekli Bankacı Hasan Göl, Dernek Başkanları Muharrem Yıldız öncülünde, bir doğal, bir yapay şelalesi ile insanların ilgisini çeken yürüyüş ve bisiklet ile gezinti yapma ikanı sunan Kargı Tatil Köyü’nde düzenlenen piknik programı etkinliğinde bir araya gelerek keyifli bir gün geçirdiler.

Kahvaltısı ile istek üzerine yöresel sırık kebabı, alabalık, kebap çeşitleri ve semaverde çay keyfi, farklı içimlik dağ suyu ile farklı lezzetler sunan tatil köyüne günü birlik gelen Osmancık Emekliler Derneği üyeleri, ilçenin gürültüsünden, karmaşasından ve trafiğinden kurtulmanın tadını çıkardılar. Alabalık Tesislerinde yılda 25 bin ila 50 bin balık üreten, kendine has lezzeti ile balık yeme keyfini müşterine yaşatan,  365 gün 24 saat hizmet veren, Kızılırmak Gastronomi yürüyüş güzergahında bulunan Kargı Tatil Köyü’nde temiz oksijeni teneffüs eden emekliler burada doğa yürüyüşü yaparak, sportif faaliyetlerde bulundu, yaptıkları sohbetlerle dostluklarını geliştirdiler. Yürüyüş sonunda doğanın içinde piknik yaparak temiz havanın tadını çıkaran emekliler, doğa yürüyüşlerini belirli periyotlarda tekrarlama kararı da aldılar.

Yurdun çeşitli yerlerinden dağ ve av turizmine gelenlere 8 bungalov ev, 8 odalı oteli, toplam 56 yatak kapasitesi ile çam ormanları arasında hizmet veren, Kargı Tatil Köyü’nün eşsiz doğa güzelliğinde gezintiye çıkan emekliler kendilerine moral veren bu tür etkinliklerin tekrarlanmasını isteyerek memnuniyetlerini dile getirdiler, dernek başkanları Muharrem Yıldız’a teşekkür ettiler.

Osmancık Emekliler Derneği Başkanı Muharrem Yıldız, üyelerin, emeklilik sonrası süreçte yalnızlık ve boşluk yaşamalarını engellemek için çeşitli projeler üretmeye, onların hayatla bağlarını güçlendirme yönelik çalışmaların olacağını, sosyo – kültürel hayatlarına yönelik sağlıklı ve renkli etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.